АМКУ побачив нову змову в ціновій політиці мереж АЗС

0
248

Антимонопольний України заявив, що недавнє синхронне підвищення цін на паливо на 1 грн/л в мережах АЗС WOG, OKKO, Shell і SOCAR є ще одним доказом цінової змови на ринку. У комітеті раніше вважають, що у зазначених операторів паливного ринку встановлені завищені ціни на нафтопродукти.

«Це ще один факт поширеної практики зазначених учасників ринку щодо встановлення та підтримки на однаковому рівні роздрібних цін на паливо. Ціни на світлі нафтопродукти зазначених операторів ринку є найвищими в Україні, перевищують рівень індикативних цін, розрахованих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, і не корелюються із змінами об’єктивних факторів, що впливають на вартість палива. Встановлення і підтримання однакових цін на світлі нафтопродукти може призвести до обмеження конкуренції на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів»

У комітеті також уточнили, що ще з 22 січня 2016 року проводять розслідування за виявленими фактами спільних антиконкурентних дій компаній «ВОГ Рітейл», «ОККО Нафтопродукт», «Альянс Холдинг», «Сокар Петролеум» і «Паралель – М ЛТД». В даний час антимопонопольщики збирають і аналізують докази по справі. За законодавства про захист економічної конкуренції та зловживання монопольним становищем передбачений штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) підприємства за один рік.

Як повідомлялося раніше, з 19 по 20 березня ціни на мережевих і регіональних АЗС по всій Україні виросли на 30 коп./л – 1 грн./л. Через день вартість бензинів і дизпалива підняли на 50 коп/л АЗС, які входять в пул компаній «Приват». За даними моніторингу консалтингової компанії UPECO, 23 березня мережі АЗС «Приват» («Авіас», «Укрнафта», «Альфа-» та інші) і багато регіональні оператори знову підвищили вартість бензину і ДП на 20 – 90 коп./л.

Читайте також:   Компанія Audi оновила сімейство TT

Стоимость топлива 23.03.2016. Данные ценового мониторинга UPECOВартість палива 23.03.2016. Дані цінового моніторингу компанії UPECO

Напишіть відгук