Антикорозійний захист електроніки автомобіля

0
359

Незважаючи на пору року в результаті утворення конденсату як наслідку перепаду температур існує корозійного пошкодження не тільки кузова автомобіля, але й електричних контактів і дротів.

Звідки візьметься агресивне середовище? Слабкі розчини -електроліти, що провокують електрохімічну корозію в контактних роз’ємах і витоки струму, утворюються від взаємодії сірчистого газу, оксидів азоту чи вуглекислого газу з вологою-конденсатом. Всі ці речовини є у складі повітря великих промислових міст.

А додайте сюди ще деяку кількість випарів під капотом:

– охолоджуючі рідини містять моноетиленгліколь;

– склоомивачі – етанол або ізопропіловий спирт;

– випари електроліту із акумуляторів;

– залишки лужних шампунів після мийки двигуна;

– випари гальмівної рідини тощо.

Механічна вібрація двигуна також прискорює корозійні процеси.

Але найбільш агресивну дію чинить соляний туман, що виникає від взаємодії реагентів проти ожеледі. Він проникає в найменші шпаринки і утворює білий соляний осад на автомобільних вузлах, деталях, дротах. Для металів це повільна смерть. Зауважте, що якість захисних покриттів, таких як лакофарбові чи антикорозійні, випробовують саме в умовах соляного туману.

Постає питання: яким чином захистити від агресивного середовища контакти, клеми, блоки і іншу автомобільну електроніку і електрику?

Більшість автолюбителів схиляються до того, що підкапотна обробка необхідна. Головне, не наробити помилок, використавши для цього перший-ліпший бітумний антикор. Це може не тільки не принести очікуваного результату, алей негативно вплинути на дію гарантійних зобов’язань.

Тому для цієї процедури використовуйте лише спеціалізований засіб.Це повинен бути препарат, що легко розпилюється, до складу якого входять потужні інгібітори корозії і надійна адгезія. Він повинен заповнювати найменші заглиблення, під час нанесення витісняти воду і в подальшому блокувати доступ кисню і вологи до оброблених елементів з алюмінію, сталі, міді, цинку, хрому. Основними завданнями захисної плівки (міцної, прозорої, твердої, але еластичної ) буде відвертання коротких замикань і обморожень контактів, перешкода окисленню, появі плісняви і грибка, захист від пробоїв ізоляції і витоків струму.Препарат повинен працювати як консервант під час довготривалої стоянки.Він повинен витримувати високі температури, не горіти і не плавитися, бути стійким до лужних і кислотних середовищ, не завдавати шкоди пластикам, гумі і лакофарбовому покриттю.

Напишіть відгук