Apple розповіла, як автомобілі будуть думати

0
292

Apple продовжує активно працювати над технологіями для самокерованих автомобілів. Напередодні стало відомо про подану корпорацією заявку на патент, що описує методи, за допомогою яких автопілот зможе визначати, куди потрібно їхати.

У документі йдеться про так звані «сигнали про наміри», тому використання джойстика або електронного керма для вибору необхідного напрямку є в ньому не головним пунктом. Куди більше уваги розробники приділили «непрямим» способам задати маршрут.

Голосов. Наприклад, якщо на під’їзді до великого торгового центру користувач скаже машині, що хоче купити деякі рослини для свого саду, то вбудований в неї навігатор зрозуміє, що необхідно припаркуватися біля вивіски зі словами «садівництво» або «садові приналежності».

Ще один спосіб – жести. Він передбачає, що разом з голосовою командою «припаркуватися там» власник вкаже в ту сторону рукою зі смартфоном у ній. За допомогою вбудованого в телефон акселерометра машина визначить напрямок, а функція розпізнавання об’єктів допоможе їй знайти місце стоянки. Якщо поруч розташованих відповідних місць виявиться кілька, то система уточнить, де саме потрібно зупинитися. Управління жестами буде доступно і в тому випадку, якщо користувач знаходиться зовні автомобіля. Це може стати в нагоді, коли парковка проводиться в обмежених просторах. В такому випадку простіше вийти з салону і подавати команди «з вулиці».

Навігатор самокерованого транспортного засобу буде зберігати історію поїздок і на її підставі вибирати маршрут. Якщо водій вказує на перехрестя двох вулиць, на одній з яких знаходиться кав’ярня, куди він раніше вже заїжджав, і при цьому повідомляє, що хотів би випити кави, то автомобіль повезе його саме туди.

Важливу роль розробники відводять і випадаючому меню на екрані мультимедійно-навігаційної системи. З його допомогою навігатор здатний уточнювати інформацію про маршрут. Наприклад, при команді «Поїхали в офіс» може бути запропонований вибір місця зупинки – безпосередньо офісна будівля, конференц-центр або розташоване поруч кафе.

Читайте також:   Volkswagen Passat нового покоління помічений на тестах

Зовсім не обов’язково, що Apple буде сама випускати автомобілі з автопілотом за запатентованими нею технологіями. Вона може з успіхом продавати права на свої розробки іншим автовиробникам, оскільки компаній, що працюють над самокерованим транспортом, стає все більше.

Джерело Комментарии.ua

Напишіть відгук