Audi представила нове покоління системи quattro

0
434

Нова система повного приводу від # отримала назву ultra. Вона призначена для автомобілів, побудованих на модульній платформі MLB концерну #Volkswagen з поздовжнім розташуванням двигуна. Першою моделлю, яка отримає цю технологію в другій половині 2016 року, стане універсал A4 Allroad.  
Ключова відмінність quattro ultra від «звичайних» quattro полягає в використанні багатодискової муфти (від 5 до 7 дисків, в залежності від потужності двигуна) з електронним керуванням, замість механічного диференціала Torsen. Вузол пристикований до трансмісії, в залежності від умов руху він підключає або відключає карданний вал. Електроніка аналізує кут повороту коліс, а також бічні і поздовжні прискорення кожні десять мілісекунд і, при необхідності, підключає задню вісь «ще до того, як водій відчує потребу в повному приводі».

В диференціалі задньої осі встановлена ​​ще одна – кулачкова муфта, яка блокується пружинами при досягненні певної частоти обертання карданного валу і розблокується електромеханічним приводом.

У більшості ситуацій автомобіль з такою системою залишається передньопривідним, що виключає додаткові втрати на тертя і, як результат, підвищує економічність.

За оцінкою розробників, витрата палива при використанні quattro ultra знижується в середньому на 0.3 л на кожні 100 км пробігу в порівнянні з quattro попереднього покоління. Крім того вся конструкція приводу вийшла на 4 кг легший за колишню.

«Quattro» означає «Audi», а сама «Audi» нерідко ототожнюється з «quattro»

«У 2015 році майже 40 відсотків усіх наших клієнтів вибрали повнопривідну модифікацію автомобіля. Найбільшою популярністю моделі з усіма провідними колесами користуються в США, Росії, Канаді та країнах Близького Сходу, при цьому тільки лише в Німеччині було продано понад 120 тисяч нових Audi з повним приводом», – розповіли в німецькій компанії.
Джерело: Audi

Напишіть відгук