Австралійський Holden представив електричний гіперкар майбутнього

0
115
Holden Time Attack Concept Racer

Концепт-кар Holden Time Attack повністю створений у віртуальному середовищі. За словами шеф-дизайнера компанії Річарда Ферлаззо, сучасні технології змінили процес проектування автомобілів, і цей гіперкар, по суті, є цифровий рекламою можливостей його команди. За участю інженерного підрозділу Ферлаззо вдалося створити максимально деталізовану та продуману модель, яка пізніше за допомогою візуалізаторів проїхала по австралійському автодрому Mount Panorama Circuit.

Підвіска – подвійні поперечні важелі з карбону з аеродинамічним профілем, поворотні кулаки з титану.

За задумом інженерів, гоночний Holden Time Attack побудований навколо карбонового монокока зі стільниковим сердечником з целюлози, інтегрованими зонами деформації та захисним «коконом». Кузов електрогіперкара виконаний з карбон-кевларових панелей, верх – з полікарбонату з графеновим покриттям. Днище зроблено повністю плоским: в ньому є чотири тунелю з вентиляторами, що розганяють повітря, які створюють ефект трубки Вентурі, генеруючи область низького тиску та притискну силу на низьких швидкостях.

На генерування притискної сили працює і так званий граунд-ефект. Під днищем «Хольд», прикритим гумовими спідницями, за допомогою вентиляторів створюється зона розрідження, що притискає автомобіль до землі.

Гіперкар оснащений чотирма 250-кіловатними електродвигунами з індивідуальними трьохдіапазонними «автоматами». Сумарна потужність силової установки становить один мегават (1360 кінських сил) і 3240 Нм крутного моменту. До «сотні» Holden Time Attack здатний розганятися за 1,25 секунди, а його максимальна швидкість складає 480 кілометрів на годину.

Живляться електромотори від графенового акумулятора ємністю 25 кіловат-годин. Він підтримує підключення до 1000-кіловатної зарядки й повністю наповнюється за 90 секунд.

Holden Time Attack отримав карбон-карбонові гальма (передбачений електричний підігрів колодок і роторів), активну підвіску з гідравлічними актуаторами, програмованої висотою дорожнього просвіту, захистом від перекидання і клювків при гальмуванні, комплекс активної аеродинаміки з рухомим антикрилом і колісними обтічниками, матричні фари, систему телеметрії та шолом доповненої реальності.

Читайте також:   МВС почало розробку системи автофіксації порушень ПДР

Джерело

Напишіть відгук