Австрійські аудитори знайшли недоліки в ремонті доріг Київської області

0
292

Незалежні експерти з зарубіжної компанії відзвітували про перевірку якості ямкового ремонту доріг Київської області. Як показала експертиза, латати ями автодорожники вміють достатньо непогано, проте самі роботи проводяться неефективно, а в документації Укравтодору є «лазівки» для корупційних схем.

Міністерство інфраструктури опублікувало результати пілотного проекту з незалежного аудиту якості дорожніх робіт в Київській області. Незалежні експерти відзначили, що в цілому ямковий 2015 досить якісний, проте підхід до організації ремонту неправильний. Про це повідомили в прес-службі міністерства.

Аудит ямкового ремонту проводився в липні представниками австрійської компанії iC consulenten. Фахівці фірми побували на 9 дорогах міжнародного, національного та регіонального значення, де провели 22 вибіркові перевірки вже виконаних робіт. Вони також оглянули дві ділянки, на яких в той момент проводився ремонт, і проаналізували акти виконаних робіт Укравтодору. Крім цього аудитори відібрали проби покриття на трасах:

  • Київ – Одеса,
  • Київ – Суми – Єнакієве,
  • Бориспіль – Дніпропетровськ – Запоріжжя.

У звіті експертів вказані дві основні проблеми. Перша полягає у відсутності в Укравтодору актуальної інформації про експлуатаційний стан доріг, а друга – в тому, що у шляховиків немає єдиного алгоритму визначення, яку дорогу / ділянку необхідно ремонтувати і яким способом. Вирішення цих проблем, зазначили в iC consulenten, дозволить більш ефективно використовувати на ремонт.

Результати пілотного проекту в Київській області також показали, що звіти про роботи Укравтодору не мають єдиного стандарту. За словами експертів, вони не містять повного переліку показників якості відповідно до українських стандартів. Це не дозволяє об’єктивно оцінити обсяги проведених робіт, а також тип використаних при ремонті матеріалів. Відповідно, може призвести до неякісного ремонту підрядниками, а також технологій та корупції.

Читайте також:   Мінівен Geely Jiaji отримає статус глобальної моделі

У пообіцяли скористатися висновками австрійських експертів для підготовки технічної документації всеукраїнського проекту з аудиту якості ремонту доріг.

Мінінфраструктури

Напишіть відгук