Автомобілі з Донецької та Луганської областей звільнили від плати за проїзд по білоруським трасах

0
116

Білоруські платні траси стали безкоштовними для автомобілів, які зареєстровані в Донецькій і Луганській областях. Відповідний наказ підписав президент республіки.

Як зазначено в коментарі прес-служби президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, від плати за проїзд по платних дорогах звільняються користувачі, що використовують транспортні засоби, зареєстровані на території Донецької та Луганської областей України, з технічно допустимою загальною масою не більше 3,5 тонни, і буксирувані ними причепи.

Пільговий режим пересування для автомобілів з двох областей України передбачений указом президента №349, який був підписаний 10 серпня.

про скасування плати за проїзд для автомобілів з Донбасу прокоментував глава МЗС Білорусі Володимир Макей. «Що стосується інформації про те, що надано право безкоштовного проїзду по платних автомобільних дорогах Білорусі для авто з Донецької та Луганської областей, то це стосується тільки тих громадян, які виявили бажання переїхати в Білорусь на час цієї важкої ситуації. Це стосується тільки біженців, яких у нас їх налічується близько 100 тис. Осіб », – наводить слова дипломата «Телеграф». Макей також уточнив, що це рішення не є визнанням «Донецької або Луганської області в якості окремих республік».

Платні дороги діють в Білорусі з 2013 року. Загальна протяжність доріг з платою за проїзд становить порядку 815 кілометрів і включає такі автомагістралі як «Брест – (Козловичі) – Мінск – Росії (Редьки)», а також окремі ділянки автотрас M-2 “Мінськ – Національний аеропорт Мінськ», M- 3 “Мінськ-Вітебськ”, M-4 “Мінськ – Могильов», M-5 / Е 271 “Мінськ – Гомель», M-6 / Е 28 «Мінськ – Гродно – Польщі (Брузги)» та інші .

На платних дорогах діє електронна система збору плати за проїзд BelToll. Розмір платежу за проїзд залежить від протяжності платного ділянки, категорії транспортного засобу та кількості осей ТЗ. Збір оплати відбувається автоматично, без зниження швидкості руху автомобілів або вибору конкретної смуги руху.

Напишіть відгук