«АвтоВАЗ» очолив президент компанії Dacia

0
225

Акціонери Волзького автозаводу обрали нового керівника підприємства. Президент «Автовазу» став гендиректор румунської компанії Dacia Ніколя Мор. Він офіційно вступить на посаду 4 квітня, коли Бо Андерссон припинить виконання обов’язків.

На даний момент 55-річний Ніколя Мор є генеральним директором Renault в Румунії, де керує всією комерційною та виробничою діяльністю компанії. Одночасно він займає посаду президента – генерального директора акціонерного товариства Automobile Dacia SA, найбільшого автовиробника Румунії.

Раніше Мор був віце-президентом закупівельної організації Альянсу Renault- з силових агрегатів, а також очолював підрозділи, що відповідають за виробництво, закупівлі, і післяпродажне обслуговування. До початку роботи в структурах Renault в 2000 році, Ніколя Мор працював в компаніях з виробництва автомобільних комплектуючих, таких як Faurecia і Valeo.

Попередній керівник «Автовазу» Бу Інге Андерссон прийшов у компанію в 2013 році. Про його відхід з поста президента підприємства на початку березня повідомила компанія Alliance Rostec Auto BV, яка володіє контрольним пакетом акцій Волзького автозаводу. Декількома днями раніше стало відомо, що Андерссон написав заяву про звільнення за власним бажанням, не чекаючи ради директорів (відбувся 15 березня).

Ініціатором відставки Бу Андерссона стала корпорація «Ростех», якій належить блокуючий пакет акцій в Alliance Rostec Auto BV. Шведського фахівця розкритикували за масові скорочення співробітників на автомобілебудівному підприємстві, а також збільшення частки іноземних комплектуючих в нових автомобілях ВАЗ. За словами глави «Ростеха» Сергія Чемезова, використання зарубіжної продукції на тлі падіння курсу рубля призвело до зростання збитків «Автовазу» до 73 млрд. рублів в 2015 році.

Джерело: Ростех

Читайте також:   Богдан відправив десятку на спокій і порвав з АвтоВАЗом

Напишіть відгук