АЗС «Привату» підвищили ціни слідом за іншими мережами

0
231

Зростання цін на паливо триває. Слідом за недавньою зміною цінників у великих і регіональних мережах АЗС, в період з 21 по 22 березня змінилися показники на стелах мереж автозаправок, які входять в пул компаній «Приват».

За даними щоденного цінового моніторингу ринку нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO, за один день вартість бензинів і дизельного палива на АЗС «Привату» зросла на 50 коп./л. Тепер палива по всій мережі становить 17,95-18,00 грн/л А-92, 18,45-18,50 грн/л А-95 і 18,65-18,70 грн/л А-95 преміум. При цьому на АЗС «Укрнафти» і «Авиаса» ціни на 5 коп./л вище, ніж на АЗС «ANP».

Нагадаємо, у період з 19 по 20 березня більшість паливних операторів підвищило ціни на і дизпаливо на 30 коп./л – 1 грн/л. Найбільша зміна цін зафіксовано в мережах WOG, OKKO, Shell і SOCAR.

Основним чинником роздрібних цін є подорожчання нафти і нафтопродуктів на зовнішніх ринках, пояснив ЛІГА.net аналітик UPECO Олександр Сіренко. «Тільки за останній місяць імпортне паливо, яке забезпечує понад 80% українського ринку, подорожчало в Європі в середньому на $100 за тонну, а вартість нафти зросла на 25%, – говорить він. – При цьому роздрібні і оптові ціни в Україні на найпопулярніший бензин А-95 за цей період практично не змінювалися».

Динамика цен на нефть и нефтепродукты в Украине и в Европе, %Динаміка цін на нафту і нафтопродукти в Україні і в Європі, %

За підрахунками консалтингової групи А-95 у першій декаді квітня ціни на «95-й» бензин у великих мережах складуть близько 22 грн/л, а на дизпаливо – 19 грн/л. «Це синхронізує ціни з нафтовими котируваннями і курсами валют», зазначив групи Сергій Куюн.

Джерело: Ліга.net

Читайте також:   Президент підписав закон про спрощення ввезення імпортних автомобілів

Напишіть відгук