Бажання водіїв убезпечити свою машину може загрожувати кримінальною відповідальністю

0
95

Страшна подія з дітьми, що підірвалися біля припаркованої «Волги», поповнилася новими подробицями – вибухівку у бардачок міг закласти господар автомобіля, щоб захиститися від злодіїв. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков.

Подібний самозахист загрожує кримінальним покаранням й іншим автомобілістам, які намагаються убезпечитися. Особливо, якщо дію злодія кваліфікують лише як замах, тоді як сам він отримає каліцтва.

Autonews.ua дізналися у юриста, що варто знати водіям, які бажають захистити своє майно.

Покарають суворіше, ніж злодія

Установка саморобних засобів захисту популярна у власників недорогих автомобілів, що мають потяг до винахідництва. Але згідно з українським законодавством, використання «девайсів», здатних заподіяти шкоду, карається. Навіть якщо це робити з метою захисту майна від злодіїв.

«Я знаю, що гаражні «кулібіни» з метою захисту автомобілів встановлюють в салоні випромінювачі звуку високої частоти, які при відкритті дверей викликають хворобливі відчуття у людей і можуть навіть діяти на собак. Також ставлять джерела струму, сильний розряд від яких не вбиває, але здатний заподіяти опіки. Буває, що люди, які настраждалися від злодіїв, залишають в машині на ніч собак або монтують самостріли та капкани. Але якщо хтось від таких пристроїв постраждає, господаря автомобіля покарають,» – пояснює адвокат Іван Ліберман.

Логіка закону така, що будь-яке незаконне поводження з вибуховими речовинами тягне за собою кримінальну відповідальність. А якщо людина їздить на чужому автомобілі (орендованому або взятому за дорученням), то, з юридичної точки зору, установка в них «наступальних засобів оборони» може потягнути на диверсію або теракт.

«Закони прямо забороняють використання будь-яких пристроїв, які можуть заподіяти комусь шкоду. І мова не тільки про вибухівку, але і про самостріл, зашморг, пасткиах, джерела газу. Ступінь відповідальності та стаття залежить від тяжкості заподіяної шкоди та засобу її заподіяння. Навіть коли людина вважає «якщо чужий НЕ залізе, то він і не постраждає», це незаконно. Просто відкриють два кримінальні впровадження: одне відносно злодія, який заліз до автомобіля, а інше – по відношенню до власника авто, від пастки в якому злодій постраждав,» – застерігає адвокат.

Читайте також:   Стало відомо, скільки кілометрів автодоріг відремонтують у Львівській області

А якщо злодій постраждає сильно, то господар машини може отримати навіть більший термін, ніж той, хто намагався його пограбувати.

«Якщо злодій не встиг нічого винести з автомобіля і підірвався, то йому можуть інкримінувати лише замах на злочин (неважливо – крадіжку, пошкодження, викрадення ТЗ), а власнику авто, який установив вибуховий пристрій, можуть дати термін у двічі-тричі більший ніж тому, хто зазіхав на його майно,» – говорить юрист.

Джерело

Напишіть відгук