Бензин навчилися робити з пива

0
194

На автозаправках Новій Зеландії з’явився небачений досі сорт бензину, виготовлений з пивоварних дріжджів.

Інноваційний продукт розробила нафтова компанія Gull у співпраці з великої пивоварнею DB Breweries. В якості вихідного продукту використовувалася дріжджова суспензія, що є побічним продуктом виробництва пива. Зазвичай її застосовують як харчову добавку для худоби або просто викидають, але потім до неї звернулися в пошуках недорогого місцевого продукту хіміки Gull, повідомляє The New Zealand Herald.

З дріжджів за добре відомою співвітчизникам технологією виробляється етиловий , який потім проходить додаткове очищення і змішується зі звичайним бензином в пропорції 1: 9. Вийшло , відоме як E10, має октанове число 98 і підходить для використання в переважній більшості сучасних автомобілів. При цьому його екологічна перевага дуже велике: використовуючи всього 120 літрів біопалива на місяць, автомобіліст скорочує річні викиди вуглекислого газу в атмосферу на 250 кілограмів.

Відзначимо, що біопаливо на основі пивних дріжджів завдяки низькою ціною сировини не дорожче, а навіть дешевше звичайного бензину в Новій Зеландії: на сьогодні це 2,09 новозеландських долара, або близько 80 рублів за літр. Раніше Gull вже експериментувала з біоетанолом з бразильського цукрового очерету і молочної сироватки, але ці продукти виявлялися набагато дорожче. Сьогодні «півзін» можна купити вже на 60 АЗС в Новій Зеландії; компанія замислюється про його експорті в Австралію.

Джерело: The New Zealand Herald

Читайте також:   У Маріуполі працівники ДАІ влаштували профілактичні бесіди з пішоходами

Напишіть відгук