Бетонні дороги

0
192

Якість українських доріг вже не один є однією з найболючіших тем для нашого суспільства. Щороку виділяються мільйони гривень для приведення доріг до ладу, а працівники дорожньої служби продовжують дивувати все новими способами, так званого, “ямкового ремонту”. Таким чином, замість вирішення проблеми, ми рухаємося замкнутим колом.

На початку 2015 року Міністерство інфраструктури виказало свою зацікавленість у вивченні досвіду будування і експлуатації доріг з бетону. Флагманські позиції у використанні бетону для будівництва доріг займають Сполучені Штати. Перша бетонна дорога у США була прокладена у далекому 1930 році у штаті Індіана. На сьогодні, після вивчення всіх переваг експлуатації доріг даного типу, переважна кількість дорожнього будівництва в цій країні ведеться з використанням бетону. Досвід Сполучених Штатів активно переймають країни Азії (Китай, Японія), Автсралія і навіть деякі країни Європи.

Будівництво бетонних доріг процес довгий, поділений на декілька етапів:

– спочатку на ділянці, виділеній під будівництво дороги, вигрібається порода на глибину близько метра (у випадку ремонту – знімається старе покриття);

– потім готується подушка для дороги з гравію, піску й глини; кожен шар при цьому ретельно трамбується, поливається водою, а за нею – 35% розчином хлориду кальцію, завдяки якому забезпечується сталий відсоток вологи, котра унеможливлює просідання подушки і збільшує її працездатність до 80% в порівнянні з просто утрамбованою;

– наступний етап – укладання подвійного шару асфальту (товщиною 5-7 см), який дозволяє підготувати рівну поверхнюдля бетону і служить гідроізоляцією;

– далі – монтується арматура для бетонного полотна;

– надалі розпочинається заливка бетону за допомогою бетоноукладача і трамбування вібраторами для видалення повітря, яке негативно впливає на міцність бетону; шар бетону сягає 20-30 см;

Читайте також:   Таксистам пообіцяли перевірки з 1 квітня

Бетон повинен лежати без навантажень не менше 7 днів, а остаточно свою міцність він набуває лише після терміну в 28 днів. Строк служби такої дороги без капітального ремонту сягає 25 років.

Таким чином, ми бачимо значні переваги у використанні бетонних доріг.

1. Економічні і експлуатаційні переваги полягають не лише в збільшенні терміну експлуатації, і, як слідство, зменшенні витрат на ремонтні роботи, але й у збільшенні економії палива для автомобілів, можливості зменшення витрат на освітлення доріг за рахунок того, що від бетону краще відбивається світло.

2. Екологічні переваги: бетон не містить нафтопродуктів і не забруднює землю під дорожнім полотном і навколо нього, зменшення витрат палива знижує кількість шкідливих викидів у атмосферу.

За останніми повідомлення будівництво бетонно-цементних доріг в якості експерименту може розпочатися вже цього року на сході України в зоні .

Напишіть відгук