Безпечний автомобіль: у пішому порядку

0
286

Будь-який водій в якийсь момент стає пішоходом – на хвилину, на годину, на півдня. Ви не замислювалися про те, що водієм-пішоходом бути небезпечніше, ніж просто «спадковим» пішоходом, ніколи не сідавшим за кермо?

Залишивши на час машину і почавши міряти поверхню землі ногами, а не колесами, ти не відразу переймаєш психологію пішохода. За інерцією якийсь час ти ще відчуваєш себе в автомобілі і думаєш, приміром, що ти великий і помітний, як машина, або вважаєш себе настільки ж невразливим, як захищений кузовом водій в авто. Спрацьовує й інший фактор: багато водіїв зі стажем, відчуваючи себе в машині як вдома, відчувають своє перебування поза авто як щось тимчасове, швидкоплинне. Звідси подспудная впевненість у тому, що нічого поганого на дорозі з ними не трапиться. Та й свідомість безкарності не остання річ – даїшників не боїмося, права щось у пішохода ніхто не відбере. Тому багато автомобілістів і допускають порушення ПДР та інші ризиковані маневри, беручи участь у дорожньому русі в статусі пішохода.

Небезпечні місця

Враховуючи згадані тут особливості «пішохідного» поведінки багатьох водіїв, можна заздалегідь визначити для себе місця найбільшої концентрації подібних небезпек. У містах це проїзди біля ринків і популярних магазинів, передусім – не обладнаних паркуванням, а поза населеними пунктами – «кишені» на трасах в місцях стихійної торгівлі та майданчиків для відпочинку. Минаючи такі зони, потрібно бути готовим до раптової появи на проїжджій частині нетерплячих пішоходів, які прагнуть до своїх залишеним на дорозі машин.

Інші авто

Перш ніж стати пішоходом, водій повинен вийти з машини, і якщо це відбувається на дорозі, то це один з найнебезпечніших моментів. Про безпеку висадки та посадки потрібно подумати заздалегідь, ще в русі, і постаратися запаркувати авто так, щоб не довелося відкривати двері буквально на дорогу. Якщо все ж довелося зупинитися на узбіччі, потрібно побоюватися в першу чергу попутного транспорту, який, швидше за все, буде проїжджати повз на високій швидкості. У тому, що позаду немає наближаються машин, потрібно переконатися ще до відкриття дверей, глянувши в зовнішнє дзеркало. Відкривши двері, подивіться назад ще раз, уже через її отвір, і тільки потім без зволікання покидайте салон. Виходячи на проїжджу частину, водій повинен бути готовий в будь-який момент сховатися в машині від наїзду, адже для попутних автомобілів поява людини на дорозі може виявитися несподіванною. І встаючи зі свого місця, і сідаючи на нього, потрібно міцно триматися правою рукою за лівий верхній сектор керма, використовуючи його як точку опори для швидкого занесення тіла в салон в разі небезпеки.

Читайте також:   Типові помилки парковки взимку

Привал

У далекій дорозі нерідко доводиться зупинятися для короткочасного відпочинку. Намагайтеся робити це не на узбіччі, а в «кишенях» або на спеціально обладнаних майданчиках. Це особливо важливо, якщо у вас є пасажири – встежити за діями кожного з них буде нелегко. Організуйте їх вихід тільки на бік, протилежний проїжджої частини. Якщо ж пасажирам потрібно буде перетнути дорогу, простежте за тим, щоб вони не перебігали її перед транспортом, що йде – не всі люди усвідомлюють, наскільки швидко може наближатися автомобіль на заміському шосе. А найкраще зупинятися для короткого перепочинку на АЗС або у придорожнього кафе.

Багажні справи

Часто зупинка машини пов’язана з навантаженням / вивантаженням поклажі та відповідними маніпуляціями в багажнику. Захопившись багажними справами недалеко від проїжджої частини, не забувайте про те, що потрібно остерігатися проїжджаючого транспорту – виходьте на габарит свого автомобіля з відповідними заходами. У темний час доби не вимикайте габаритні вогні і не перекривайте палаючі ліхтарі своїм тілом або багажем. До речі, остерігатися варто не тільки проїжджаючого транспорту, але і піших співгромадян – зловмисників, охочих до чужого майна. У багатьох розвинених країнах будь-яке перебування людини біля авто що стоїть на узбіччі допустимо тільки при використанні спеціального яскравого жилета зі світлоповертаючими елементами – такі продаються і в Україні.

Пішки

Грубе порушення, яке дозволяють собі водії, ледве покинувши салон – перетин проїжджої частини в недозволеному місці і по довільній траєкторії. Вийшовши з машини або повертаючись до неї, багато хто йде через дорогу по діагоналі, по найкоротшому шляху, не кажучи вже про те, щоб знайти законне місце перетину дороги – позначений , перехрестя. А адже це правила безпеки, і їх потрібно дотримуватися. Якщо від припаркованого автомобіля доводиться йти по узбіччю заміської траси або уздовж бордюру в місті, робіть це назустріч руху, щоб бачити наближається .

Читайте також:   Повний бак чи...?

Думайте заздалегідь

Щоб менше ходити в мало пристосованих для цього місцях, залишайте авто в якійсь зручній точці. Ваш піший шлях не обов’язково повинен бути найкоротшим, важливо, щоб він був безпечним і проходив по тротуару, пішохідному мосту і т.п. Таку парковку доведеться шукати на ходу, тому ще при під’їзді до мети потрібно завчасно знизити швидкість. Але вибираючи для себе зручне місце, не створюйте незручності оточуючим – не закривайте машиною проїзди і проходи, якими користуються інші громадяни.

Автор: Ігор Шірокун

Напишіть відгук