Безпілотні авто Waymo проїхали 10000000 миль дорогами загального користування

0
107

Компанія Waymo оголосила, що її безпілотні автомобілі проїхали 10 мільйонів миль дорогами загального користування в США. Паралельно з реальними заїздами проходять і віртуальні, в яких моделі безпілотників проїхали майже сім мільярдів миль, повідомляється в блозі компанії на Medium.

Як відбуваються випробування безпілотників

Існує кілька основних методів випробувань безпілотних автомобілів. Зазвичай розробники починають з заїздів на закритих полігонах з практично ідеальними умовами, а головне, без людей, які можуть постраждати через некоректну роботу алгоритмів управління. Згодом інженери, як правило, ускладнюють задачу і вводять на полігон нерухомі й рухомі перешкоди, а також імітують заїзди за допомогою комп’ютерної симуляції. Однак всі ці методи лише частково повторюють реальні умови, тому після первинного відточування алгоритмів розробники випускають автомобілі на дороги загального користування з водієм, завжди готовим перехопити управління.

Інженери Waymo, яка в кінці 2016 року була перетворена в окрему компанію з проекту безпілотних автомобілів Google, почали етап тестування безпілотних автомобілів на дорогах загального користування у 2009 році. Тепер компанія оголосила про важливе досягнення – її автомобілі проїхали в таких умовах більше десяти мільйонів миль (16,09 мільйона кілометрів), а їхні віртуальні копії подолали майже сім мільярдів миль (11,27 мільярда кілометрів). Випробування проходили на дорогах 25 американських міст, причому не тільки в умовах теплого та сонячного клімату в Аризоні, а й, наприклад, в засніжених горах Каліфорнії.

Компанія розповіла, що, попри величезний досвід, її автомобілі все ще не в усіх аспектах їзди зрівнялися з людьми. Наприклад, вони занадто обережно поводяться на смугах розгону на автомагістралях, намагаючись вбудуватися в щільний потік автомобілів, або ідеально дотримуються правил зупинки та паркування, через що пасажири витрачають більше часу на свої маршрути. Компанія розповіла, що протягом наступних десяти мільйонів миль вона буде намагатися виправити останні недоліки й зробити поїздки не тільки безпечними, але і швидкими.

Читайте також:   Rеnаult-Nissаn збільшує інвестиції у нові фургони

Велика відстань, яку долають безпілотниками, дозволила їм відточити алгоритми керування до досить високого рівня. Департамент транспортних засобів Каліфорнії, який зобов’язує компанії, які випробовують безпілотні автомобілі на дорогах штату, розкривати дані про поїздки, на початку року опублікував щорічний звіт, згідно з яким автомобілі Waymo виявилися самостійними. В середньому водіям-випробувачам Waymo доводилося перехоплювати керування один раз за майже 9 тисяч кілометрів, в той час як у найближчих конкурентів Cruise така необхідність виникала у 4,5 рази частіше.

Оскільки якість алгоритмів керування безпілотними автомобілями компанії стало настільки високим, вона планує найближчим часом приступити до реального використання своїх розробок і до кінця року запустити в місті Фінікс штату Аризона та його околицях сервіс безпілотного таксі, закриту версію якого вона вже тестує з початку 2017 року. У майбутньому вона планує розширити сервіс на кілька інших американських міст і для цього замовила у концерну Fiat Chrysler Automobiles 62 тисячі мінівенів Chrysler Pacifica Hybrid.

Джерело

Напишіть відгук