Безпілотні автомобілі оселилися в безлюдному місті

0
369

У США побудований спеціальний полігон M City, який відтворює умови невеликого містечка. Ця місцевість буде використовуватися для випробувань безпілотних автомобілів в наближених до реальних умовах.

Спеціальний випробувальний полігон відкрився в північній частині кампусу Мічиганського університету. На території 13 га розташовані різні види вулиць, будинків, перехресть, пішохідних переходів, міст, дороги з обмеженою видимістю і навіть невелика чотирирядний траса з в’їздом і з’їздом з основної дороги. Споруда містечка обійшлася в $ 6.5 млн.

Керівник навчального закладу і, за сумісництвом, голова Центру трансформації мобільності Пітер Светмен розповів, що M City побудований для «забезпечення надшвидкості» впровадження безпілотних автомобілів в повсякденне життя. Спонсорують різні державні структури, а також великі автовиробники: , Ford, Toyota, Nissan і Honda.

Представники провідних автомобільних компаній прогнозують появу автомобілів, які можна в тій чи іншої ступеня назвати «безпілотними» протягом найближчих п’яти років. У такому випадку вже до 2025 року ринок подібних машин може досягти $ 25 млрд, а до 2035 року на продажу самоврядних машин припадатиме чверть всіх продажів автомобілів. При цьому до розробки автономних систем підключилися не тільки традиційні автовиробники, але і далекі від автопрому компанії Google і Baidu (китайський інтернет-пошуковик).

У деяких американських штатах, а також кількох країнах Європи тестування безпілотних машин можна проводити на дорогах загального користування за умови наявності в салоні автомобіля людини, яка може взяти на себе управління в разі небезпеки. Так, наприклад «гугломобілі» вже проїхали під час тестування більше 1.6 млн кілометрів, проте творці M City стверджують, що їхній проект вдаліше.

«Якщо ви відчуваєте автомобіль на звичайній громадської трасі, то, звичайно, там можуть траплятися самі різні ситуації. Проблема в тому, що ці ситуації зустрічаються тільки по одному разу. А нам подобається те, що ми можемо створювати серйозні і важкі ситуації скільки завгодно разів », – додав Светмен.

Читайте також:   Great Wall представив бюджетний електрокар

VIA Kommersant

Напишіть відгук