Безпілотні маршрутки у Європі стануть реальність вже у 2020 році

0
22

На виставці CES в Лас-Вегасі був показаний прототип e.GO People Mover – і стало відомо, що подібна техніка повинна з’явитися в європейських країнах вже у наступному році. Справа в тому, що до альянсу e.GO.Mobile і ZF підключився французький транспортний гігант Transdev, який з недавніх пір активно займається просуванням автономного пасажирського транспорту.

До речі, поки смішну електричну коробочку e.GO People Mover довжиною трохи більше п’яти метрів можна вважати безпілотником лише умовно, оскільки на виставках демонструється мінібус зі звичайним місцем водія. Такі варіанти будуть випускатися разом з повністю автономними шаттлами. Пасажирський безпілотник здатний вмістити до 15 осіб, дев’ять з яких зможуть сидіти на великому напівкруглому дивані, в разі ж пілотованого варіанта, число сидячих місць знизиться до семи, а стояти зможуть ще лише троє.

В рух People Mover приводиться електродвигуном ZF потужністю 150 кВт, який отримує енергію від батареї, ємність якої в залежності від версії становить 30 і 60 кВт год. Заявлений час роботи на одній зарядці – відповідно п’ять чи десять годин.

Рульове керування, підвіску та гальма для маленького автобуса теж буде поставляти ZF. Ця ж компанія стане оснащувати шаттли різноманітними сенсорами і датчиками для автономного пересування. Transdev відповідатиме за установку систем відеофіксації, а також за розробку програми для користувачів.

Передбачається, що у 2020 році в Німеччині та Франції з’являться чотири сотні безпілотних маршруток. Правда, інформація про те, де вони будуть експлуатуватися та чи випустять їх на дороги загального користування, поки відсутня. Але заявлено, що до 2025 року планується запустити по всьому світу більше десяти тисяч подібних автономних маршруток.

Джерело

Читайте також:   Кабмін запропонував підвищити акцизи на паливо з 2016 року

Напишіть відгук