Безпілотники обладнають «очима»

0
292

Англійці вирішили, що замість екранів, табличок та інших покажчиків найпростіше буде налагодити контакт з пішоходами по-старому: за допомогою погляду. Для цього безпілотний автомобіль обладнали великими очима на фронтальній частині в районі вітрового скла. Очі, звичайно ж, чисто декоративні: для орієнтації в просторі та для розпізнавання людей машина оснащена традиційним набором сенсорів, датчиків і радарів.

Але зате віртуальні очі можуть обертатися в різні боки і, якщо алгоритм бачить поблизу людину, яка збирається перейти дорогу, то очі повертаються і «дивляться» на неї. Таким чином, за задумом британців, пішохід повинен побачити, що безпілотник звернув на нього увагу, зрозумів його намір і пропускає. Цікаво, а як буде діяти автономний автомобіль, якщо людей буде двоє, причому по різних сторонах дороги – на кого з них він буде дивитися?

Випробування системи в закритому приміщенні вже відбулися за участю 500 добровольців, які погодилися зіграти роль пішоходів. Всі залишилися задоволені, тому незабаром стартують вже більш масштабні дослідження – на дорогах загального користування в британському місті Ковентрі за підтримки консорціуму Autodrive, одним з учасників якого є і Jaguar Land Rover. Тут за реакцією пішоходів спостерігатимуть психологи.

Джерело

Читайте також:   Неякісний ремонт доріг -- не тільки українська проблема. Дізнайтеся, що сталося в Австралії

Напишіть відгук