Британські архітектори відправлять електромобілі в підземні тунелі

0
364

Лондонська архітектурна студія PLP Architecture представила проект системи підземних доріг для електромобілів з автопілотом під назвою Cartube. Автори проекту припустили, що мережа підземних «трубопроводів» з безпілотниками на електричній тязі нарешті вирішить проблему з перевантаженими дорогами мегаполісів не змушуючи городян штовхатися в громадському транспорті.

У PLP Architecture запропонували створити під землею мережу тунелів, по яких будуть їздити лише автомобілі з автопілотом. Вибір на користь електромобілів зроблений з раціональних міркувань – вони не виробляють шкідливі вихлопи, відповідно систему вентиляції тунелів можна спростити. У той же час наявність штучно інтелекту транспортних засобів зробить роботу системи максимально автоматизованою і зведе до мінімуму ймовірність створення аварійних ситуацій.

«Одна з головних труднощів в організації міських транспортних систем полягає в тому, що для збільшення пропускної здатності необхідно розділяти потоки, інакше кажучи – робити «траси». Однак самі міста не розкреслені як хотілося б. Неможливо прокласти магістралі в таких містах як Лондон через величезне число вулиць, що перетинаються, та світлофорів. Ми провели розрахунки і з’ясували, що система Cartube буде працювати в два рази ефективніше лондонській системи залізниць Crossrail», – розповів виданню Autocar директор відділу досліджень і розробок студії PLP Architecture Ларс Хесселгрен.

Як пояснили в студії, Crossrail здатна перевозити до 18000 пасажирів на годину. При цьому порівнянна по протяжності і маршрутах система підземних тунелів для електромобілів з автопілотом при середній швидкості руху 64 км/ч могла б забезпечити перевезення до 40000 пасажирів на годину. Таку різницю автори розробки пояснили тим, що машинам не доведеться робити зупинки на кожній станції. Крім того, завдяки роботі в повністю автоматичному режимі автомобілі зможуть синхронізуватися і не будуть влаштовувати затори. Головною перепоною на шляху до створення підземних автомобилепроводів архітектори назвали поки ще недостатньо розвинений штучний інтелект.

Читайте також:   Бензину вистачить лише на тиждень?

В даний час PLP Architecture шукає інвестора проекту, сподіваючись залучити таких «гігантів» як Google або Apple для розробки технології, яка змогла б керувати комплексом Cartube. При наявності необхідного рівня фінансування в компанії обіцяють впровадити проект приблизно за п’ять років.
Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук