Бу Андерссон пішов з «Автовазу» за власним бажанням

0
209

Шведський фахівець вирішив покинути пост глави «Автовазу» не чекаючи наміченої на 15 березня ради директорів, де буде призначений новий керівник компанії. За даними ЗМІ, Бу Андерссон перейде у велику компанію не з Росії, а його наступником стане гендиректор румунської Dacia або глава заводу Lada Іжевськ.

Президент «Автовазу» Бу Андерссон розповів співробітникам компанії про своє залишити посаду на зустрічі, присвяченій виконанню колективного договору, розповіла людина, близький до акціонерів підприємства. Андерссон також уточнив, що буде перебувати на заводі до 7 квітня, передаючи справи наступникові. Після цього він почне працювати у великій приватній компанії, яка знаходиться не в Росії і не має відношення до альянсу -.

Про звільнення Бу Андерссона з «Автовазу» стало відомо на початку березня, про що офіційно заявила керуюча підприємством компанія Alliance Rostec Auto BV. За словами глави корпорації «Ростех» (володіє 33-відсотковою часткою в Alliance Rostec Auto) Сергія Чемезова, Андерссона вирішили замінити через зростання збитків «Автовазу».

«Намагаючись забезпечити високу якість продукції, Бу Андерссон відмовився від багатьох російських комплектувальників. Він пішов по дуже простому шляху, закуповуючи продукцію за кордоном у постачальників Renault-Nissan. У зв’язку з падінням курсу рубля наші витрати значно збільшилися. 75 мільярдів рублів збитків було здійснено під керівництвом Бу Андерссона»

Ім’я майбутнього президента компанії поки не називається. За словами джерел «Ведомостей», у списку найбільш вірогідних кандидатур – керуючий директор групи Renault в Румунії, гендиректор марки Dacia, Ніколя Мор. Втім, називаються й інші претенденти. За інформацією « Mail.Ru», «АвтоВАЗ» може очолити генеральний директор «Об’єднаної автомобільної групи», глава заводу Lada Іжевськ Михайло Рябов», при якому було запущено виробництво Lada Granta і Lada Vesta. Крім цього в числі претендентів вказується заступник гендиректора держкорпорації Ростех, Сергій Скворцов.

Читайте також:   Депутати запропонували не штрафувати за порушення ПДР на розбитих дорогах

Джерело: Відомості

Напишіть відгук