Будувати платну дорогу Львів – Краковець виявилося нікому

0
228

Будувати платну дорогу Львів – Краковець виявилося нікому. На думку членів міжвідомчої конкурсної комісії, компанії-претенденти на участь у концесійному проекті не в змозі профінансувати необхідні роботи ні за власні, ні за залучені .

Конкурсні заявки обох претендентів на будівництво першої української концесійної дороги Львів -Краковец не відповідають умовам концесійного конкурсу. До такого висновку прийшли в міжвідомчої комісії за результатами чергового засідання, повідомила прес-служба Укравтодору.

Комісія розглянула заявки українського консорціуму “Концесіонние транспортні магістралі”, а також французької Bouygues Travaux Publics і встановила, що жодна з компаній не в змозі профінансувати будівництво концесійної дороги, як це передбачено умовами конкурсу. Крім того, в одного з претендентів відсутній необхідний досвід реалізації подібних проектів, а також немає підтвердження беззбитковості діяльності компанії в останні 5 років. Як уточнили в Укравтодорі, таке вимоги є обов’язковим для участі в конкурсі.

«За рішенням Комісії, через відсутність в заявках необхідної інформації та подачі її в неповному обсязі жоден з учасників не може бути допущений до участі в конкурсі», – констатували в Укравтодорі.

Для фактичних претендентів основна , це дотримання фінансової частини конкурсних умов, а саме – надання підтвердження від фінансової установи з рейтингом не нижче ААА можливості фінансувати проект на рівні 85%. З цієї причини претенденти попросили розглянути можливість співфінансування проекту з боку держави або надання державою гарантій повернення інвестицій або інших субсидій для фінансування будівництва.

За словами начальника Відділу міжнародного співробітництва та інвестицій Укравтодору Лілії Горбатюк, компанії, які ще навесні проявляли інтерес до участі в конкурсі, просили перенести його на 2016 або почекати з його проведенням до поліпшення економічної ситуації в Україні.

Читайте також:   Кілька слів про взаємодопомогу на дорозі

«Вважаю, що умови концесійного конкурсу, узгоджені зацікавленими відомствами і затверджені Кабміном, необхідно додатково проаналізувати і знайти компромісне рішення щодо фінансування цього пілотного проекту, для того, щоб умови були прийнятними як для інвесторів, так і для держави», – повідомила Горбатюк.

Джерело: Укравтодор

Напишіть відгук