Черкаська ДАІ запустила систему онлайн-скарг на порушників ПДР

0
356

Державтоінспекція Черкас запустила сервіс інтерактивного обміну інформацією (фотографіями і відеозаписами) між громадянами і Державтоінспекцій. Очевидці можуть зафіксувати факт правил за допомогою мобільного телефону або реєстратора та надіслати цю інформацію в ДАІ, після чого на вказану адресу прибуде наряд інспекторів.

Для того щоб скористатися системою обміну інформацією необхідно сфотографувати або записати на відео порушення правил дорожнього руху. Відповідний файл, а також короткий опис правопорушення і дані про заявника необхідно завантажити на спеціальний розділ сайту УДАІ Черкаської області. Отриманий оператором файл розсилається всім патрулям ДАІ протягом двох хвилин, після чого найближчий наряд виїжджає за вказаною адресою. Про це повідомив начальник Управління МВС України в Черкаській області полковник Владислав Пустовар.

«Нинішнє законодавство не дозволяє нам залучати до відповідальності водіїв на підставі фото- та відеофіксації, коли він відсутній в автомобілі або машина залишила місце правопорушення. Наряд ДАІ також не може чекати годинами водія, зате ми в змозі проводити з такими автомобілістами профілактично-роз’яснювальну роботу. Як показує практика, вона також дає позитивні результати і дисциплінує, оскільки не кожен хоче бачити свій в інтернеті зі скаргами », – написав Пустовар на своїй сторінці в Facebook.

Заявки про правопорушення публікуються на сайті ДАІ. При цьому вказується ім’я заявника, місце порушення ПДР та додані файли, а також дата і час відповіді оператора Державтоінспекції з відповідним коментарем.

«У тому випадку, якщо порушника застануть на місці вчинення правопорушення – його притягнуть до відповідальності. Я розумію, що в перші дні роботи сервісу можливі деякі прорахунки, співробітники ДАІ можуть не завжди встигати вчасно реагувати на всі повідомлення, тому прошу громадськість поставитися з розумінням до дій інспекторів », – додав полковник міліції.

Читайте також:   У Tesla визнали провал свого автопілота

Ще одним кроком у реформуванні міліції Черкас, як зазначив Пустовар, може стати оснащення всіх співробітників ДАІ міста переносними реєстраторами на формі . Передбачається, що такі пристрої будуть записувати всі дії і розмови правоохоронців під час чергування.

Напишіть відгук