Чи можливо перейти на електромобілі в українських реаліях: плюси і мінуси авто

0
114

В Україні почали давати кредити на електромобілі. Ми знайшли першого сміливця, який наважився на таку угоду з банком. Разом з ним вона підрахувала, чи справді економічно вигідно пересідати на екологічне .

Анастасія – перша людина в Україні, яка наважилася взяти в кредит електромобіль. Задоволена Анастасія саме виходить до нас із банку. Каже давно мріяла про таку машину. Адже вона не лише екологічна, а й економна.

Технічне обслуговування, заміна мастила. Заміна якихось зношуваних частин. В електромобілі цього немає. Там в 2,5 рази менше комплектуючих, менше деталей. Там нема, чому ламатись. Тому й немає техобслуговування. Там треба змінити фільтри через 30 тисяч пробігу, — пояснює жінка.

Але банк висунув умову – дасть позику лише під новеньке авто. А воно коштує не менше 30 тисяч доларів. А з відсотками вартість взагалі сягає 40 тисяч. Та наполеглива Настя таки вмовила банк піти на поступки. Їй дозволили взяти електромобіль з пробігом.

Раніше Настя витрачала на своє авто шість тисяч гривень на місяць. Сюди входить бензин і технічне обслуговування. Екомобіль обходитиметься не більше 600 гривень. Це здебільшого електрика з розетки. Сервіс майже не потрібен. Тобто за три роки вона зможе заощадити те 217 027 гривень, що переплатила банку. В цілому ж машина окупить себе пізніше – за одинадцять років.

А от Олександр вже має такий електромобіль. Машину чоловік замовив у Штатах. Теж брав не нову, а з пробігом. Вже встиг об’їздити на ній пів-Європи. За півроку намотав сорок тисяч кілометрів. Каже, головна перевага такого авто – майже безкоштовне так би мовити пальне.

Є більше десяти штук зарядних станцій. Можна приїхати в Київ зарядитися безкоштовно. Але будь-який може заряджатися від звичайної розетки. Та навіть я періодично приїжджаю на заправки будь-якої мережі в межах міста, знаходжу зовнішню розетку, прошу підключитися, купую каву і заряджаюся, — розповідає хлопець.

Читайте також:   Обмеження в 80 км / ч повернуть на 10 вулиць Києва з 1 квітня

Але заряду в електромобілі вистачає на 150-200 км. Для звичайного водія цього замало. Та й взимку, під час лютих морозів, заряджати треба частіше. От тут машина і може попросити більше грошей на потужніший акумулятор.

Та такі незначні складнощі не лякають власників електрокарів, бо вони задоволені екологічністю та економністю автомобілів.

Джерело: Телеканал новин “24”

Напишіть відгук