ДАІ Дніпропетровщини та журналісти провели спільний рейд «Мобільний телефон – небезпека поруч»

0
137

18 червня 2015
Розмови по мобільному телефону за кермом – потенційна небезпека для учасників дорожнього руху. Про це в ході профілактичного рейду вартові доріг Дніпропетровщини спільно з представниками ЗМІ нагадували водіям.
Інспектори ДАІ вибірково зупиняли водіїв, проводили з ними роз’яснювальні бесіди та нагадували про відповідальність за порушення заборони користуватися мобільним телефоном під руху.

Фактично всі водії погоджувались, що розмова по мобільному телефону – це порушення правил, що відволікає від керування, і до такої профілактики ставляться з розумінням.
Правоохоронці наголошували, що використання мобільного під час руху призводить до неуважності при управлінні, включенні поворотних сигналів, маневруванні, хаотичній манері їзди, ігнорування пріоритетів, неуважність по відношенню до пішоходів тощо. Внаслідок цього збільшується можливість потрапляння в ДТП.

Працівники ДАІ не оминали увагою і пішоходів, адже не дотримання елементарних заходів безпеки під час перетину проїжджої частини призводить до трагічних наслідків. Пішохід, що розмовляє під час руху становиться менш уважним тане сконцентрованим, як наслідок, може потрапити під колеса автівки.

Згідно з Правилами дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання).
Водночас, закон не забороняє користуватися пристроями «handsfree», оскільки водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники тощо).
Не сумлінним водіям нагадуємо, що відповідно до пункту 2.9. (д) Правил дорожнього руху України за користування засобами зв'язку, тримаючи їх у руці, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень.
Будьте обачні та дотримуйтесь Правил дорожнього руху заради порядку на дорозі!
 
Прес-служба Департаменту
ДАІ МВС України
(за інформацією прес-служби
ДАІ Дніпропетровської області)

Напишіть відгук