ДАІ попереджає: розмови по мобільному небезпечні для життя

0
415

Розмова водія по мобільному під несе таку ж загрозу ДТП, як і управління автомобілем в нетверезому стані.

Наявність мобільного телефону в автомобілі, безумовно, дає ряд переваг, таких, як можливість зв’язку з екстреними службами в разі будь-яких непередбачених ситуацій або ДТП. Але є ряд мінусів, на які необхідно звернути увагу. Використання мобільного під час руху призводить до неуважності під час керування, включення поворотних сигналів, маневрування, спостерігається хаотична манера їзди, ігнорування пріоритетів, по відношенню до пішоходів і розмітки на дорозі.

Пункт 2.9. (Д) Правил дорожнього руху України забороняє водієві під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці. За невиконання вимог ПДР в частині розмов по мобільному телефону передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень.

Дозволяється використання засобів зв’язку тільки за допомогою спеціальної гарнітури, з якою можна не відволікатися від керування транспортним засобом.

Але просимо врахувати, ігнорування цього правила збільшує ризик стати учасником ДТП не тільки для вас, але й для інших учасників дорожнього руху. Розмови за кермом автомобіля завжди несуть небезпеку і в рази підвищують ризик потрапити в аварійну ситуацію або ДТП.

Причин кілька:

  • Під час розмови по телефону або набору SMS-повідомлення у водія різко знижується реакції і зростає можливість того, що він не помітить дорожнього знака або іншого сигналу про небезпеку. Крім того, під час таких розмов важко дотримуватися безпечної швидкості і стежити за дистанцією.
  • Розмовляючи по телефону, водій тримає його в руці (як , правій), йому не зручно керувати транспортним засобом, перемикати передачі тощо.
  • Використання телефону під час керування суттєво впливає на зір водіїв. У них з’являється ефект обмеження поля зору, коли зовнішня інформація не сприймається. За таких умов водій не тільки не в змозі реагувати на сигнали і знаки, а й прогнозувати аварійні ситуації.
  • Розмова водія по мобільному під час керування несе таку ж загрозу ДТП, як і управління автомобілем в нетверезому стані.
  • Небезпечним є не тільки сам факт розмови по телефону за кермом, але і його зміст. Якщо тема хвилююча, емоційна, то загроза аварії підвищується.
Читайте також:   З'явилися подробиці оплати штрафів після появи поліції

ДАІ – за підвищення «мобільної культури». Заради вашої ж безпеки переконливо радимо:

  • По можливості утримайтеся від розмов по мобільному телефону під час водіння, набирати SMS-повідомлення взагалі неприпустимо.
  • Використовуйте гарнітуру «hands-free», не відволікайтеся на номер виклику на дисплеї.
  • Зведіть розмову до мінімуму, попередивши співрозмовника, що ви за кермом, а у випадку, якщо дзвінок виявився для вас відволікаючим, емоційним або неприємним, відразу завершіть розмову.
  • Якщо вам вкрай необхідно відповісти на дзвінок, перебуваючи за кермом, зупиніться в безпечному місці і поговоріть.
  • Якщо ви за кермом – використовуйте мобільний виключно в рідкісних випадках: для екстрених викликів і для допомоги іншим в аварійних або екстремальних ситуаціях.

Шановні водії! Дорога вимагає відповідальності, будьте уважні за кермом, забезпечте безпеку на дорозі собі та іншим учасникам дорожнього руху.

Напишіть відгук