ДАІ віддасть управління базою даних іншому підрозділу МВС

0
639

Державтоінспекція перестане бути єдиним розпорядником власної бази даних НАІС (Національна автоматизована ). Замість цього вона буде інтегрована в єдину інформаційну систему МВС. Про це повідомив заступник начальника ДАІ Владислав Криклій.

«Тепер НАІС (Національна автоматизована інформаційна система) буде адмініструвати департамент інформаційно-аналітичного забезпечення. Що знаходжу дуже логічним і раціональним, – всі бази даних повинні бути централізовані і управлятися з одного місця. Має вибудовуватися єдина політика в галузі інформаційних технологій », – написав Криклій на своїй сторінці в Facebook.

Замначальника Державтоінспекції пояснив, що в системі МВС, як і в інших держструктурах, існує давній «звичай» створювати власну «закриту і ізольовану як Алькатрас» базу даних. На думку Криклій, це дозволяє вибудовувати власні бюрократичні монополії відомств для демонстрації своєї унікальності колегам з інших підрозділів.

«Ви навіть не уявляєте, яким було здивування колег, і перший опір, коли я виступив з ініціативою передати адміністрування і роботу з базою даних ДАІ – НАІС (віддати найцінніше,” нашу принадність “) в руки іншим. Але історична подія здійснилося, і шляху назад немає. Загалом, спільно з Діаз ми почистимо цей запорошений і темний куточок історії ДАІ та інтегруємо його в єдину інформаційну систему МВС », – додав він.

База дані НАІС заробила в 2013 році. Вона об’єднала інформацію всіх МРЕВ України і дозволила співробітникам Державтоінспекції отримувати відомості про будь зареєстрованому в Україні автомобілі, незалежно від місця його реєстрації. У січні цього року начальник ДАІ Анатолій Сіренко повідомив про намір відкрити доступ для автомобілістів до бази даних для можливості перевірки «біографії» машини по VIN-коду.

Читайте також:   Законопроект про ринок уживаних автомобілів прийнятий

Напишіть відгук