Daimler почав розслідування через звинувачення США в фальсифікацій даних

0
462

Німецький автомобільний концерн AG оголосив, що проводить внутрішнє розслідування щодо процесу сертифікації двигунів – йдеться про підозри на перевищення норм викидів вихлопних газів. Власна була розпочата після запиту Мін’юсту США. Daimler зазначає, що компанія послідовно співпрацює з відомством. Про те, звинувачується чи концерн в якихось конкретних правопорушення, в прес-релізі не згадується.

На думку видання The Wall Street Journal, інтерес американської прокуратури до стандартів Daimler на ринку США є наслідком позову, поданого проти німецького концерну в середині лютого. Тоді юридична фірма Hagens Berman Sobol Shapiro, що представляє інтереси анонімного американського власника автомобіля -Benz, подала позов проти Daimler, звинувативши виробника в фальсифікації даних щодо викиду шкідливих речовин. За ним надійшло ще декілька позовів від водіїв.

Як стверджують адвокати позивача, встановлена на дизельних двигунах Mercedes технологія BlueTEC автоматично відключає контроль за рівнем викидів при температурі повітря нижче +10 за Цельсієм. При таких умовах рівень оксидів азоту в вихлопі автомашини може перевищити встановлені в Штатах норми в 65 разів.

Про які конкретно моделях двигунів або автомобілів йде мова, поки невідомо. Однак агентство Reuters зазначає: раніше представники Daimler повідомляли аналітикам банку BNP Paribas, що у концерну дійсно виникають затримки при отриманні екологічних сертифікатів на деякі моделі двигунів для позашляховиків Mercedes-Benz GLS і GLC. Затримки пояснювалися підвищеною увагою американського регулятора до вихлопних газів після скандалу з минулої осені.

У вересні 2015 року Агентство з охорони навколишнього середовища США заявило, що на деяких моделях дизельних двигунів Volkswagen встановлено пристрій, що аналізує умови роботи мотора. Якщо комп’ютер приходить до висновку, що автомобіль знаходиться на діагностиці, пристрій включає режим зниженого викиду CO2. На трасі ж цей режим відключається, багаторазово збільшуючи викиди шкідливих газів.

Читайте також:   Аваков анонсував набір в патрульну поліцію Одеси, Львова та Харкова

Всього Volkswagen оголосила про намір відкликати 11 млн машин по всьому світу, пізніше число скоротилося до 480 тис. Наприкінці квітня німецька Die Welt повідомила, що Volkswagen має намір виплатити кожному з власників цих авто компенсацію в $ 5 тис., що перевищило б запланований бюджет витрат на залагодження скандалу в розмірі $ 7,6 млрд.

на цьому тижні стало відомо про те, що концерн домовився з американською владою про врегулювання питання. Сума угоди не розголошується, але за даними Bloomberg вона становить близько $ 10 млрд. Спочатку мова йшла про штраф в розмірі $ 18 мільярдів.

На думку аналітика Commerzbank, у випадку з Daimler розслідування може носити процесуальний характер, враховуючи вже поданий проти концерну позов. «У будь-якому випадку, справа навряд чи досягне масштабів скандалу навколо Volkswagen», – заявив він агентству Bloomberg.

Прохання Мін’юсту США надійшла, за даними агентства, ще 15 квітня. Зараз повідомлення Daimler збіглося з публікацією концерном квартальної звітності. Виручка концерну за січень – березень 2016 року зросла на 2%, але прибуток впав на 32% до € 1,4 млрд. На тлі цих новин котирування Daimler на Франкфуртській біржі впали з початку п’ятничних торгів на 6,7%.

 

Напишіть відгук