Депутат запропонував саджати на 15 діб за п’яне водіння

0
404

Народний депутат, член колегії МВС України Антон Геращенко внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про посилення за водіння в нетверезому стані. Санкцію у вигляді штрафу можуть замінити арештом на 15 діб.

За словами Геращенко, законопроект про посилення покарання за п’яне водіння буде внесений до парламенту в найближчі дні.

«Сьогодні суд може обрати цей запобіжний захід (арешт), але він  не вибирає, віддаючи перевагу штрафу в 3400 грн, що не зупиняє порушників. Я пропоную виключно норму арешту, але за умови, що ми введемо європейське законодавство, а саме: людина повинна випити достатньо алкоголю, щоб бути п’яним. Європейська – 0.3 проміле»

У чинній редакції  (ст. 130) за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також під дією ліків, які впливають на швидкість реакції людини, передбачений штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн). Також можливий адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб. За повторне водієві загрожує позбавлення керування ТЗ на строк від двох до трьох років або адмінарешт від десяти до п’ятнадцяти днів з оплачуваним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Нова інструкція про порядок виявлення ознак алкогольного сп’яніння у водіїв була прийнята в листопаді минулого року. В документі були усунені правові колізії, що виникли із-за ліквідації ДАІ і початку роботи поліції. Нетверезим вважається водій, у якого в крові міститься понад 0.2 проміле алкоголю.

Читайте також:   Розсекречена зовнішність Toyota Land Cruiser 2019

Напишіть відгук