Депутати залишили незмінними критерії «розкішних автомобілів»

0
115

Верховна Рада не прийняла законопроект про зміну так званого «податку на розкішні» автомобілі, що передбачала оподаткування будь-яких машин дорожче 50 000 євро і використання особливих формул для обчислення ставки податку. Документ не змогли відправити на доопрацювання і повторне перше читання.

Законопроект №1868, що передбачав внесення змін до порядку оподаткування «шикарних автомобілів» не знайшов підтримки народних депутатів, навіть незважаючи на кілька спроб голосування. Таким чином, зазначений податок залишився без змін: об’єктом оподаткування є легкові машини віком не більше 5 років з двигунами об’ємом понад 3.0 л (бензинові та дизельні), а розмір податку фіксований і дорівнює 25 000 грн в .

Як повідомлялося раніше , в проекті закону №1868 народний Олег Барна пропонував стягувати податок з власників легковиків вартістю понад 30 000 євро (у зміненому варіанті законопроекту “планка” була піднята до 50 000 євро), а також інших транспортних засобів з аналогічним віковим цензом, незалежно від вартості й року виробництва. Ставка податку повинна була розраховуватися окремо для кожного ТЗ і для її розрахунку було запропоновано використовувати формулу з декількома змінними і коефіцієнтами.

На початку січня в Мінфіні назвали кількість автомобілів , які потрапляють під поняття «розкішних». За словами чиновників, на той момент, дію податку поширювалося на 17 300 автомобілів.

rada.gov.ua

Читайте також:   ГАИ предупреждает водителей о густом тумане

Напишіть відгук