Депутати хочуть повернути ДАІ

0
227

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 4275 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху». Ключовою ідеєю цього документа є створення в Україні нового органу центральної виконавчої влади – Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, який фактично буде виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Так, зокрема, Нацагентство буде:

  • здійснювати реалізацію державної політики у сфері організації та безпеки дорожнього руху та розробляти стратегію по підвищенню рівня організації та безпеки дорожнього руху;
  • готувати проекти законів, нормативно-правових актів у сфері дорожнього руху та його безпеки, а також відповідальності за їх порушення на території України;
  • розробляти і погоджувати вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів;
  • проводити наукові дослідження і навіть формувати власні бази даних, а також користуватися базами інших держорганів, контролюючих безпеку дорожнього руху;
  • розробляти і проводити узгодження єдиних вимог щодо проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, утримання та охорони автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів.

Діяльність Нацагентства буде спрямовуватися і координуватися Кабінетом міністрів України через міністра, що реалізує державну політику у сфері транспорту. Нацагентство очолює Директор, якого призначає Кабмін, терміном на 5 років, за результатами відкритого конкурсу. А ось за його діяльністю здійснює Наглядова рада, що складається з 10 членів, яких терміном на 2 роки делегують Президент, профільні міністерства, а також громадські організації, що працюють у сфері безпеки дорожнього руху.

Як стверджують автори законопроекту №4275

«Він спрямований на збереження життя українських громадян, які гинуть і травмуються на дорогах України через відсутність координації роботи органів виконавчої влади на загальнодержавному та місцевому рівнях по реалізації комплексної і незалежної системи управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху в Україні.»

Зазначимо, що безпеки руху в Україні за останні 20 років набула катастрофічних масштабів, але тільки зараз законодавці розробили цілком реалістичні шляхи її вирішення. Законопроект підготовлений профільним підкомітетом Верховної Ради з безпеки автодорожнього руху Комітету з питань транспорту, який очолює нардеп Ігор Діденко.

Напишіть відгук