Депутати захотіли знизити аварійність на дорогах України на 30%

0
274

Верховна Рада прийняла постанову про впровадження комплексного підходу в політиці організації безпеки дорожнього руху. Для цього парламент направив ряд рекомендацій президенту, Кабміну, парламентським комітетам і органам місцевого самоврядування. Очікується, що в результаті проведення реформ травматизм і смертність від ДТП знизиться на 30% до 2020 року, в порівнянні з 2015 роком.
В постанові ВРУ зазначено, що одним з основних кроків різних гілок державної влади, спрямованим на підвищення безпеки українських доріг, є створення єдиного координаційного органу з організації безпеки дорожнього руху. Депутати також рекомендували парламентському комітету з питань транспорту розробити нову редакцію закону «Про безпеку дорожнього руху», чітко визначивши в ньому повноваження різних держорганів з урахуванням рекомендацій ООН, програм Євросоюзу, а також профільних неурядових організації.

Кабінету міністрів рекомендовано терміново доопрацювати план дій щодо підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року і посилити співпрацю з міжнародними організаціями, які займаються питаннями забезпечення безпеки на дорогах. У той же час органам місцевого самоврядування депутати рекомендували приділити більше уваги розвитку дорожнього руху, а також забезпечити даної сфери. Нарешті, президенту України запропоновано розглянути на Національній Раді Реформ комплексної реформи системи безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект про створення нового Національного агентства, якому будуть передані повноваження ліквідованої Державтоінспекції в частині забезпечення безпеки дорожнього руху та координації інших органів центральної влади в даній сфері. Окремим пунктом законопроекту винесено пропозицію знизити «мінімум що не карається» перевищення швидкості з нинішніх 20 км/год до 5 км/год.
Джерело: АвтоУа

Читайте також:   Renault придумала безпілотник для доставки товарів

Напишіть відгук