Дещо про фари

0
194

В автомобільній промисловості наукові розробки досить оперативно впроваджуються у . В сучасному світі конкурентно спроможність доводиться щоденно. І це стосується не лише можливостей двигуна, приємної ціни чи привабливої зовнішності автомобіля. Автовиробники намагаються переконати, що кожна деталь їх виробу гідна вашої уваги і вашого вибору.

Не обійшла ця тенденція і автомобільну оптику. Що ми знаємо про сучасні фари? Те, що більшість моделей автомобілей як і раніше обладнані лампами розжарювання. Набирають популярності ксенонові лампи. А ще існують світлодіодні і навіть лазерні.

Сучасна фара складається із джерела світла, відбивача і розсіювача. В якості джерела світла до цього часу залишаються лампи розжарювання. Але в останні роки все більше автолюбителів намагаються покращити фари свого авто за рахунок ксенонових ламп.

Ксенонові фари – це розробка компанії Philips ще початку 90-х років 20-го сторіччя. Світловипромінюючий елемент таких фар являє собою дуговий розряд, що виникає між двох електродів, розміщених у колбі спеціальної форми і заповненій ксеноном і з’єднаннями солей декількох металів. Ксенонову оптику, що працює як в ближньому, так і дальньому світлі автомобіля називають біксенон. Перевагами ксенонових ламп вважають потужніший світловий потік, їх спектр значно ближчий до денного, що знижує ступінь втоми водія під час нічних поїздок. Майте на увазі, що неправильно встановлені чи брудні фари з ксеноновою оптикою засліплюють зустрічних водіїв і створюють аварійну ситуацію.

Ксенонові фари пропонуються в якості базового устаткування автомобілів бізнес і преміум класу, а також опціонально для бюджетних автомобілів.

Світлодіодні фари в якості джерела світла використовують групи світлодіодів, зібрані в окремі блоки. Основними позитивними моментами в використанні світлодіодів можна назвати їх енергозберігаючу ефективність і довгий строк служби. До негативних моментів відносять високу вартість.

Читайте також:   TESLA MODEL S: ЕКІПАЖ ТЕЛЕПОРТАЦІЇ В МАЙБУТНЄ

Завдяки високій надійності світлодіоди використовують у гоночних автомобілях і встановлюють на флагмани преміум-брендів (Lexus LS600h, Audi A8 и R8, Cadillac Escalade тощо ).

Лазерні фари на сьогоднішній день є найбільш передовою і перспективною технологією. Лазерні діоди формують ідеально рівномірний, легко керований пучок світла. Відстань освітлення дороги такими фарами сягає 600 метрів. Лазерні діоди використовують на 25-30% менше енергії, ніж ксенонові і діодні. Завдяки компактним розмірам для конструкторів і дизайнерів відкриваються нові можливості в експериментах по зменшенню фар.

Та на сьогодні технологія ще не зовсім допрацьована. Висока вартість також відлякує потенційних споживачів. Лазерні фари зараз використовують лише в двох серійних автомобілях BMW i8 і Audi R8.

Напишіть відгук