Деякі ситуації, коли за кермо краще не сідати

0
172

З тим, що п’яному за кермом не місце, погодяться майже всі. Та небагато хто знає і розуміє, що є ситуації, коли стан водія не сприяє адекватному керуванню транспортним засобом не гірше ніж алкогольне чи наркотичне сп’яніння. Коли ж краще не сідати за .

1. Втома.

Провівши за кермом не одну годину за добу людина втомлюється і потребує перепочинку. Згідно норм, що діють в Україні і Європі, водії-далекобійники не мають їхати без перерви більше ніж 4,5 години. Час повинен чергуватися з 45-хвилинною перервою. Загальний час перебування за кермом не повинен перевищувати 9 годин.

Для водіїв легкових автомобілів законодавчо закріплених обмежень не має. Але треба мати на увазі, що безперервне перебування за кермом протягом 5-6 годин значно знижує реакцію, а 10 годин без зупинок на відпочинок збільшує ймовірність аварійної ситуації на 50%.

2. Стресові обставини.

Керування транспортним засобом, особливо в умовах мегаполісів, потребує від водія окрім знань Правил дорожнього руху і пильності, ще й такі особисті якості як стійкість до стресу. Коли до цього додаються ще й власні переживання, поганий настрій, загальна апатія, то краще зробити вибір на користь громадського транспорту і не піддавати себе небезпеці.

3. Застуда і деякі ліки.

Застуду за звичкою в нашому суспільстві не вважають за серйозне захворювання, і більшість намагається і в цій ситуації продовжувати вести звичний спосіб життя. У тому числі й керувати автомобілем, не зважаючи на те, що при симптомах захворювання знижується швидкість реакції.

Більшість ліків, що використовуються для лікування застуд, мають в інструкціях зауваження про необхідність утриматися від керування транспортними засобами деякий час. Особливу увагу приділіть сиропам від кашлю, що можуть містити кодеїн. Деякі сердечні і болезаспокійливі, шлункові засоби в залежності від їх складу можуть викликати сонливість, порушення зору і неадекватність реакції. Навіть всім звичні аспірин і анальгін можуть викликати несподіваний ефект.

Читайте також:   В Україні змінять процедуру реєстрації авто

Тому завжди варто уважно прочитати інструкцію перед вживанням ліків.

4. Вагітність.

Вагітність – не хвороба, а особливий стан жінки. Тому потребує особливого ставлення до організму. Можна і в цей період не розлучатися з кермом, але потрібно мати на увазі, що після 4-го місяця вагітності збільшується ризик несподіваних перепадів тиску. Токсикоз, болі в спині, інші нездужання… Тому краще пересісти на пасажирське місце.

Напишіть відгук