Дистанційне керування позашляховиком зі смартфона стало реальністю

0
123

Компанія Land Rover розробила прототип системи дистанційного автомобілем. Британці продемонстрували, як машина паркується і їздить по бездоріжжю за допомогою керма на екрані телефону на прикладі Range Rover Sport.

Британці зробили із справжнього позашляховика автомобіль на радіоуправлінні. Завдяки системі Remote Control автомобіль може маневрувати, прискорюватися і сповільнюватися всього лише за вказівками зі смартфона. Розробники технології стверджують, що вона буде корисною при подоланні складного бездоріжжя, коли водієві необхідно вийти з машини для оцінки висоти, кута і типу подоланого перешкоди. Максимальна швидкість руху в режимі дистанційного керування обмежена 6 км / год.

Крім оффроудного режиму, Remote Control можна використовувати для паркування автомобіля в обмеженому просторі, коли місця вистачає тільки для розміщення автомобіля, але не залишається проміжку для відкриття дверей.

«Виїзд з парковки викликає стрес у будь-якого водія. Система дистанційного керування демонструє, як можна підвищити безпеку дорожнього руху та використовувати нові технології без утомливих ситуацій », – сказав директор відділу розробки Jaguar Land Rover доктор Вольфганг Еппл.

Фахівці JLR також розробляють систему безпілотного управління Multi-Point Turn, яка може розвернути автомобіль на 180 градусів в кілька прийомів без участі водія. Принцип роботи технології продемонстрований на дорозі з двополюсним рухом.

В Jaguar Land Rover ведеться розробка цілого комплексу електронних помічників водія. Раніше в компанії продемонстрували концептуальні системи Windscreen і Bike Sense. Перша робить «прозорими» стійки кузова (на них проектується зображення з камер, прибираючи ділянки сліпих зон), а друга заздалегідь повідомляє водія про наближення велосипеда або іншого малопомітного транспортного засобу перед відкриттям дверей. Крім цього британці навчили автомобілі об’їжджати ями за допомогою технології Pothole Alert.

Worldcarfans

Читайте також:   Дороги ганьби. 10 найгірших автомагістралей України

Напишіть відгук