Для електромобілів підготували нульову вартість розмитнення

0
1082

У Верховній Раді зареєстрований новий законопроект про звільнення від більшості податків операцій з електромобілів. Додатковою особливістю ініціативи став пункт про надання пільг для електромобілів- та оренди електрокарів.

Законопроект зареєстрований в системі документообігу Верховної Ради 6 грудня 2016 року за №5494. Тимчасово змінити умови і їх умови роботи в якості автомобілів таксі пропонується виключно для транспортних засобів з електричними силовими установками (для гібридів всі ставки податків збережуться).

Зокрема, законопроектом передбачено:

  • до 2021 року звільнити від сплати ПДВ (20%) операцій з ввезення на митну територію електромобілів, а також комплектуючих до таких ТЗ;
  • звільнити електромобілі та комплектуючі до них від оподаткування акцизним податком (109,129 євро за 1 ТС);
  • до 2021 року скасувати ПДВ для послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними силовими установками, а також надання таких пасажирських транспортних засобів в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення).

Таким чином, у разі прийняття законопроекту в нинішньому вигляді (з урахуванням вже чинного закону про звільнення електромобілів від мит), при купівлі електромобіля до його вартості необхідно буде додати тільки 5% податку до пенсійного фонду, витрати на першу реєстрацію ТЗ в сервісному центрі МВС і супутні витрати, пов’язані з отриманням сертифікату відповідності.

В пояснювальній записці до законопроекту його автори (11 народних депутатів) наводять результати розрахунків витрат на електромобілі в порівнянні з автомобілями з ДВС. Так, при середньостатистичному пробігу 30тис.км на рік, середні витраті бензину 10л/100км і його вартості 23грн/л, власник бензинового автомобіля витратить тільки на паливо 60-70 тис.грн на рік. У той же час вартість «заправок» електрокарів (за умови середнього споживання 10 кВт ∙ год на 100 км пробігу і вартості 1кВт∙год – 1.29 грн) складе 3 – 4 тис.грн.

«Прийняття даного законопроекту сприятиме зниженню енергетичної залежності від іноземних держав, зниження рівня екологічного забруднення повітря, впровадження сучасних безпечних і ефективних технологій в системі автомобільного транспорту. Крім того, створивши новий ринок, держава дасть можливість розвиватися службам таксі, кур’єрським службам, службам доставки їжі, сервісним центрам і так далі. Це призведе до збільшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів»

Джерело: АвтоУа

Напишіть відгук