Дорогу Львів – Херсон приведуть у нормальний стан за кредит Світового Банку

0
171

Уряд України планує отримати в 2016 році кредит в $ 800 млн для дорожньої галузі. Спочатку всі засоби хотіли направити на завершення ремонту траси Київ – Харків, однак тепер чиновники переглянули свої плани і вирішили витратити половину грошей на середньо-капітальний ремонт дороги від Львова до Херсона.

Комісія Світового Банку розгляне плани Укравтодору щодо цільового використання третього кредитного траншу у розмірі $ 800 млн у вересні цього року. На думку директора дорожнього департаменту Романа Хміля, шанси на затвердження заявки досить високі, оскільки раніше банк дав попередню згоду на виділення цих коштів. Про це повідомляє агентство ЛІГАБізнесІнформ.

«На ці кошти спочатку планувалося добудувати дорогу Київ-Харків , на ділянці від Полтави до Харкова, а також дорогу Р52 – від Решитилівці до Дніпропетровська. Від цієї ідеї вирішили частково відмовитися. Ми пропонуємо частину восьмисотмільйонному траншу спрямувати на будівництво дороги від Полтави лише до межі Харківської області, оскільки залишається ділянка дороги знаходиться в прийнятному стані. А решта $ 400-500 млн пустити на будівництво другого транспортного коридору Захід-Схід, через України », – зазначив Хміль.

За його словами, мова йде про середньо-капітальному ремонті дороги від Львова до Херсона через Умань, Кіровоград та Миколаїв. Остання ділянка вирішили додати в план робіт через проведення АТО на сході України. Після завершення антитерористичної операції і повного відновлення руху в Донецькій і Луганській областях буде розглянута можливість відновлення дороги від Кіровограда до східного кордону. Ця дорога веде через Росію і Казахстан до Китаю і є стратегічним транспортним коридором.

Таким чином, через центральні області дорожнім повідомленням будуть пов’язані порти Одеси, Іллічівська, Миколаєва та західна частина країни (Чоп-Львів чи Краковець – Львів).

Читайте також:   2017-01-23 14:47:39 УВАГА! ОБМЕЖЕННЯ РУХУ!

Загальна концепція реконструкції автодоріг передбачає приведення в порядок шести коридорів. Зараз приступають до ремонту коридору Львів – Кіровоград. Наступний за ним – Одеса – Рені

«Загальний обсяг робіт до Львова передбачає реконструкцію порядку 930 км. Закінчення робіт ми розраховуємо, орієнтовно, в 2018 році. Виділених Світовим банком коштів може не вистачити на всю довжину дороги. Тому, швидше за все доведеться додатково залучати близько $ 400- $ 500 млн (розглядається як зовнішнє фінансування, так і бюджетні кошти). Точно так само було з трасою Чоп-Харків. Потрібно починати будувати і знайдуться. Тим більше що цей коридор дуже цікавий Китаю », – додав Роман Хміль.

Ремонтні роботи планується проводити у напрямку з Півдня на Захід. Після завершення ремонту дороги Херсон – Миколаїв розпочнуться роботи в сторону Кіровограда, причому ця дорога, швидше за все, буде бетонною. Дійшовши від Кіровограда до Умані, з’явиться можливість руху по одеській трасі на Київ. Втім, існує альтернативний варіант – будувати відразу з двох сторін, зі Львова на Умань і з боку Миколаєва.

Напишіть відгук