Дороги місцевого значення передали під управління регіональних влад

0
294

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про реформу системи управління автомобільними дорогами загального користування. Починаючи з 2018 року такими дорогами розпоряджатимуться місцеві державні адміністрації. Законопроект №0954 був внесений на розгляд Верховної Ради ще Кабміном Миколи Азарова у 2013 році. Після цього документ отримав ряд правок, був повторно зареєстрований в парламенті, а в 2015 році визначений президентом як невідкладний. Однак повторний розгляд було перенесено до створення Державного дорожнього фонду. Сьогодні Верховна Рада проголосувала за створення цього фонду, а також схвалила законопроект-довгожитель про реформу системи управління автомобільними дорогами. Його підтримали 248 народних депутатів.

Як зазначив Інтерфакс-Україна, крім передачі місцевих доріг в управління місцевих адміністрацій зазначений документ визначає, що експлуатаційне утримання автодоріг може здійснюватися на основі довгострокових (до семи років) договорів. Умови договорів повинні враховувати ціну, порядок її коригування та застосування штрафів, порядок оплати та джерела фінансування робіт, терміни початку і виконання робіт, умови страхування ризиків, гарантійні зобов’язання і інші аспекти.

У липні 2015 року, віце-прем’єр Валерій Вощевський зазначав, що одним із важливих кроків для реформування дорожньої галузі є передача облавтодорів державного управління на місцевий рівень.
Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:   Київська влада пообіцяла облаштувати 600 км велодоріг в столиці

Напишіть відгук