Експерти перевірили якість і безпеку хот-догів і кави на АЗС України

0
691

Продаж бензину та “дизеля” в країні падають вже не менше півроку, що загострює конкуренцію серед паливних компаній в інших прибуткових сегментах. Заправки борються за рітейл – нинішні комплекси вже обзавелися навіть хімчистками. Але сама жорстка конкуренція іде за шлунки автомобілістів, адже швидко, недорого, смачно і повсюдно можна поїсти тільки на заправках і закусочних з системою видачі “не виходячи з авто”. Найбільш “ходовий” продукт – хот-доги і , їх і вирішили в черговий раз перевірити на в Інституті споживчих експертиз.

У нинішньому тестуванні взяли участь 8 популярних заправних мереж (WOG, БРСМ-нафта, ОККО, LUXWEN, КЛО, Shell, Amic, ТНК). Експерти придбали хот-доги, а також каву двох видів (еспресо, американо), після чого зразки були передані в сертифіковану лабораторію і на дегустацію професіоналам і звичайним споживачам. У підсумку маємо таку картину: кращі хот-доги в країні продають АЗС WOG, БРСМ-нафта і ОККО, кращий кава – на WOG.

Під мікроскопом – все чисто

Експерти виходили з міркувань, що сосиски в хот-догах повинні продаватися тільки вищого гатунку, тому і перевірялися вони в лабораторії на відповідність нормативам для цього типу. Згідно з нормативом, масової частки вологи в таких виробах має бути не більше 75%, і всі учасники з запасом вклалися в цю цифру. Також були проведені на наявність крохмалю – і знову у всіх випробовуваних все виявилося в порядку. Такі результати свідчать про серйозний постачальників м’ясної продукції, зокрема сосисок, на АЗС.

“Якщо тести на вологість і вміст крохмалю свідчать про якість безпосередньо складових хот-дога, то тести на мікрофлору більше вказують на те, наскільки чітко продавець витримує санітарно-гігієнічні норми зберігання продукту. Найголовніший підсумок тесту – ні в одного учасника не виявлена кишкова паличка! Хотілося б, щоб така ж тенденція збереглася і в більш спекотні пори року.”

Незначне перевищення вимог ДСТУ за кількістю мікроорганізмів було виявлено у двох учасників – компаній Shell і ТНК. Але враховуючи, що до споживача хот-доги потрапляють після термічної обробки (спеціальні пристрої з жарочною поверхнею, по якій “катаються” сосиски), можна сказати, що всі учасники пройшли тест. Самими ж «чистими» виявилися хот-доги, придбані на АЗС WOG і БРСМ-нафта (ТМ Mr. Grill). У них рівень мікрофлори, згідно з дослідженнями, практично дорівнює нулю, що свідчить про високий рівень дотримання гігієни та зберігання продуктів.

Читайте також:   Які небезпеки криються в ароматі нового авто?

На смак і колір

Після того, як експерти з’ясували, що хот-доги зроблені з м’яса і не викличуть проблем з травною системою, комісія приступила до головного – дегустації. Хот-дог – продукт збірний, тому важливий не тільки набір інгредієнтів, але і органічне і смачне поєднання булки, сосиски і приправ.

Пробували “гарячих собак” як професійні дегустатори, так і «народні» пробанди, звичайні автомобілісти. Оцінювали за 10-ти бальною шкалою в обох випадках. Високі оцінки в цей раз отримали не всі. Дегустатори знизили бали ТНК, Amic і Shell за смак і свіжість булок, а також якість приправ (майонезу і гірчиці).

У підсумку, хот-доги, придбані в мережах WOG і БРСМ-нафта, отримали максимально високі 10 балів за однаково відмінний смак і сосиски, хот-договской булки. Таку оцінку поставили і професіонали, і звичайні споживачі. Також експертам сподобалися хот-доги, придбані в мережах ОККО і LUXWEN, відповідно, вони також отримали високі оцінки.

“Слід зазначити, що всім учасникам дегустації сподобалася «вертикальне» завантаження сосисок в хот-доги, як це практикується у всіх учасників дослідження – це дуже зручно. І тільки на заправках Shell і LUXWEN сосиски «вкладають» в булку збоку.”

А взагалі, “мистецтво робити хот-доги” круто прогресує на заправних комплексах і не тільки. Наприклад, у тій же мережі WOG нещодавно з’явилася новинка. “Італійський” хот-дог, зроблений з булки-чіабатти, сосиски з шматочками оливок всередині і все це подається ще і з соусом pesto! І це все можна спробувати на трасі далеко від цивілізації! До речі, “воговские” хот-доги і сервіс WOG Cafe настільки сподобалися споживачам, що тепер їх можна покуштувати не тільки на заправці, але і у швидкісних поїздах Інтерсіті+! Очевидці кажуть, що на станціях по маршруту прямування купити хот-доги заходять не тільки пасажири, але і місцеві жителі, ніж, напевно, засмучують традиційних бабусь з пиріжками.

Кавоманам на замітку

Смак кави визначається не тільки якістю самих зерен, значною мірою це залежить і від машин, які готують напій. Виявилося, що всі перевірені АЗС виявилися обладнані дорогими і сучасними кава-машинами, що забезпечило високий рівень пропонованих напоїв. Експерти і народні пробанди пробували і звичайний еспресо, і американо. Претензій не виявилося ні до одного напою, всі кави були ароматними і смачними. Найбільше дегустаторам сподобався кави у WOG (20 балів за сукупністю оцінок).

Читайте також:   Як поліпшити свої навички водіння

Вердикт

Сучасні комплекси АЗС з кожним роком пропонують більше сервісу і асортименту продуктів, які продаються. Радує, що кількість також і переходить в якість, що особливо важливо при далеких поїздках. По суті, альтернативи для швидкого і смачного перекусу на трасі, так і в середніх і невеликих містах практично немає. А якщо сюди додати безкоштовний інтернет, чисті туалети і привітний персонал, виявиться, що єдиним мінусом усього цього пишноти є відрізки шляху між ними, чомусь іменовані в Україні “дорогами”.

Василь Денисенко

ДЕГУСТАЦІЙНА ОЦІНКА (Хотдоги)

Фото № зразка, назва Експерти, бал

(макс. 10)

Пробанди, бал (макс. 10)
WOG 10 10
БРСМ 10 9
Shell 8 8
КЛО 9 8
ТНК 8 7
LUXWEN 9 9
ОККО 9 10
AMIC 7 8

ДЕГУСТАЦІЙНА ОЦІНКА (Кава, середній бал за обидва напою)

Фото № зразка, назва Експерти, бал

(макс. 10)

Пробанди, бал (макс. 10)
WOG 10 10
БРСМ 9 9
Shell 8 8
КЛО 8 8
ТНК 8 8
LUXWEN 9 9
ОККО 9 9
AMIC 8 8

ФІЗИКОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

№ зразка, назва Масова частка вологи, % (не більш як 75, ГОСТ 9793-74) Масова частка крохмалю, % (не допускається, ГОСТ 10574-91)
WOG 61,2 Не виявлено
ОККО 60,7 Не виявлено
Shell 58,5 Не виявлено
БРСМ 58,6 Не виявлено
AMIC 62,3 Не виявлено
ТНК 61,2 Не виявлено
LUXWEN 59,6 Не виявлено
КЛО 58,1 Не виявлено

МІКРОБІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ

№ зразка, назва Кількість мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів, КУО в 1 г (не більше
1,0·10 3 , ГОСТ 10444.15-94)
Бактерії групи кишкових паличок (коліформи), в 1 г (не допускається, ГОСТ 30518-97)
WOG Менше 10 Не виявлено
БРСМ Менше 10 Не виявлено
Shell Понад 103 Не виявлено
КЛО Менше 102 Не виявлено
ТНК Понад 103 Не виявлено
LUXWEN Менше 102 Не виявлено
ОККО Менше 102 Не виявлено
AMIC Менше 102 Не виявлено


Напишіть відгук