Експерти по краш-тестам склали рейтинг автомобільних фар

0
270

Американський Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS), який крім іншого проводить -тести автомобілів за власною методикою, вперше склав рейтинг машин щодо якості головної оптики. У тестуванні брала участь 31 , при цьому найвищу оцінку отримав тільки 1 автомобіль.

Випробування машин проводилися на окремому полігоні в нічний час з використанням спеціального обладнання. Фахівці IIHS зімітували п’ять ситуацій: по прямій, плавні лівий і правий повороти, а також різкі поворот вліво і вправо. При кожному сценарії випробовувався ближнє і дальнє світло. Додаткове коригування оптики не проводилася, всі оцінки проводилися з заводськими налаштуваннями, як якщо б покупець забрав новий автомобіль у дилера.

Після випробувань на дорозі, інженери інституту  порівнювали яскравість світла і відблиски з гіпотетичною еталонною системою головного світла. За методикою IIHS, результати оцінки ближнього світла мали пріоритет над «дальним», оскільки він частіше використовуються в реальних умовах. Крім того пріоритетність мали оцінки випробувань на прямій, ніж на кривих, тому що за статистикою більшість аварій відбувається саме на прямих ділянках доріг. Транспортні засоби з надмірно сліпучими фарами не могли отримати вищу оцінку.

Всього було перевірено 82 системи головного освітлення на 31 моделі автомобілів. У IIHS відзначили, що перевірці піддалися всі можливі комбінації транспортних засобів 2016 модельного року, які знаходяться у вільному продажу. Єдиним відмінником виявився гібридний компактвен Toyota Pruis V. Найвищу оцінку отримав варіант зі світлодіодними фарами з системою автоматичного перемикання з ближнього світла на дальній, який доступний тільки в топової комплектації. У той же час базові галогенові фари отримали оцінку «погано».

Результати тестування оптики

Відмінно Добре Задовільно Погано
Toyota Prius V A3 Acura TLX Buick Verano
Honda Accord Audi A4 Cadillac ATS
Infiniti Q50 BMW 2-Series Chevrolet Malibu
Lexus ES BMW 3-Series Chevrolet Malibu Limited (попереднє покоління)
Lexus IS Chrysler 200 Hyundai Sonata
Mazda 6 Ford Fusion Kia Optima
MAxima Lincoln MKZ Mercedes-Benz C-Class
Subaru Outback Subaru Legacy Mercedes-Benz CLA
Volkswagen CC Toyota Camry Nissan Altima
Volkswagen Jetta Volkswagen Passat
Volvo S60
Читайте також:   Через 3 місяці Tesla випустить позашляховик

З 44 систем головного світла з «поганою оцінкою, гірше за всіх показали себе галогенові фари BMW 3 Series.

«Водієві з такими фарами доведеться їхати повільніше 35 миль/год (56 км/ч), щоб вчасно зупинитися перед перешкодою. Кращим вибором для цієї моделі є адаптивні LED-фари, але навіть вони отримали лише задовільну оцінку»

Фари, які вміють освітлювати дорогу в напрямку повороту, також не у всіх випадках отримали високі оцінки. Наприклад, Cadillac ATS, Kia Optima і Mercedes-Benz C-Class отримали оцінку «погано» навіть маючи таку технологію. У випадку з «Оптимой» головною проблемою стала занадто висока яскравість фар, що призводить до засліплення зустрічного транспорту на прямих.

При цьому одними з кращих названі базові галогенові фари седана Honda Accord. Вони отримали оцінку «добре», в той час як більш дорога світлодіодна оптика потрапила в категорію «задовільно».

Джерело: IIHS

Напишіть відгук