Електромобілі підірвали бюджет Норвегії

0
258

Завдяки вкрай щедрим пільгам, куди входять нульовий з продажів, безкоштовні парковці і , а також право проїзду по смугах для громадського транспорту, план збільшити парк електромобілів до 50 000 штук уряду Норвегії вдалося виконати на два роки раніше наміченого.

Але титул «найбільш зеленою країни Європи» (норвезький ринок досяг рекордно низької норми викиду CO, У проданих на первинному ринку машин – всього 93 г / км проти загальноєвропейських 127 г / км) обходиться норвезькій державі в 3-4 мільярди норвезьких крон (або 355 -474 млн євро) щорічних податкових надходжень.

Тому не дивно, що влада північної країни почали поступово скасовувати введені заради пільги. Так, влада заборонила електричним автомобілям рух по виділених для автобусів смугах. При цьому, як відзначають «Новини Північної Європи», для автомобілістів саме дана привілей була ключовою.

Також чотири основні норвезькі партії обговорили повернення податків на цей вид транспорту. Але, всупереч обґрунтованим побоюванням, поки сторони домовилися зберегти податкові пільги на покупку електромобілів протягом двох наступних років, перш ніж цей стимул буде не просто переглянутий, а, найімовірніше, взагалі скасований

Читайте також:   КМДА пустить з молотка 16 автомобілів

Напишіть відгук