Електромобілистом влаштували акцію під Верховною Радою

0
192

Сьогодні, 12 листопада, Верховна Рада повинна розглянути законопроекти про скасування мит і ПДВ на . Щоб направити діяльність депутатів в «потрібному» напрямі власники електрокарів влаштували акцію підтримки законопроектів під стінами парламенту. Всього зібралося близько 20 машин.

На думку ділянок акції, обнуління мит і ПДВ на операції з імпорту електромобілів дозволить знизити вартість таких машин для кінцевих покупців приблизно на чверть. «Якщо підтримають, електромобілі подешевшають з нового року на 25%. Такий крок депутатів також посприяє поліпшенню екології та енергетичної незалежності України », – розповів кореспонденту Gazeta.ua Сергій Богуш, один з організаторів акції, член Асоціації учасників ринку електромобілів.

На думку Богуша, здешевлення електрокарів також дозволить розвивати в Україні цілі галузі. Зокрема з’явиться робота для виробників зарядних станцій, а також будуть розвиватися підприємства з переробки акумуляторів. «Чи не щодня з’являються заправки для електромобілів. Підзарядитися є де в районних центрах, по дорозі з Києва до Одеси та Львова, а також на інших популярних напрямках », – додав він.

Законопроект №1912 передбачає тимчасову (до 1 січня 2020 року) скасування оподаткування ПДВ, і акцизом операцій з імпорту електромобілів. При цьому дія особливого режиму імпорту планується не поширювати на гібриди, тролейбуси і промисловий транспорт. Документ був прийнятий в першому читанні в травні.

Крім цього на розгляді Верховної Ради перебуває схожий за змістом проект закону №1674. Він передбачає обнулення ввізних мит на легкові електромобілі, тролейбуси та велосипеди з електромоторами.

Фото – Марина Олінішевская / Gazeta.ua

Читайте також:   Audi зробила 100-й бензин без нафти

Напишіть відгук