Електронні дорожні знаки будуть витісняти традиційні таблички

0
371

У країнах ЄС готуються до широкого поширення, так званих, електронних дорожніх знаків. Вони можуть змінювати своє призначення в залежності від дорожньої ситуації. Наприклад, головна дорога може змінитися на “поступися дорогою”, а швидкісний ліміт буде не постійним, а зможе змінюватися.

Таке нововведення дозволить швидко реагувати на зміну дорожньої обстановки, погодні умови тощо. Електронні пристрої будуть відслідковувати погодні умови на тій ділянці дороги, на якій встановлені, і зможуть змінювати величину дозволеної швидкості відповідно до ситуації. Причиною для змін можуть стати, наприклад, дощ та інші опади, а також погіршення видимості, або ДТП.

На наших теренах подібною системою дорожніх знаків обладнана Бориспільська траса в Києві. Тут не тільки можуть змінювати обмеження швидкості по смугах, а й оперативно вказати на який зі смуг відбулося ДТП або ведуться ремонтні роботи. Крім самого зображення, електронні знаки можуть також відправляти повідомлення, яке буде сприйматися автомобілями. Притому, такі повідомлення призначені для безпілотних авто, у разі, якщо їхня камера, з якоїсь причини не помітила дорожній знак.

Однак, вартість подібної системи управління дорожніми знаками на порядок вище, ніж традиційних табличок. Тому в Україні впровадження електронних знаків поки навіть не обговорюється.

Джерело

Читайте також:   Компанія Toyota представила хетчбек Corolla нового покоління

Напишіть відгук