ФБР попередило автовласників про можливості хакерських атак

0
328

Федеральне бюро розслідувань і Національне управління безпеки руху на дорогах (NHTSA) США вперше випустили офіційний бюлетень, що попереджає автомобілістів про загрози хакерських атак на сучасні транспортні засоби. Наслідки зломів можуть бути абсолютно різними: від зчитування записів навігатора до відключення електроніки і двигуна під руху «жертви» атаки.

Повідомлення про «вдали» злами тієї або іншої моделі автомобіля з сучасними системами бездротового управління функціями за допомогою смартфонів і іншої носимой електроніки все частіше з’являються в інформаційному просторі. Наприклад, в кінці лютого австралієць Трой Хант зміг завдяки уразливості в фірмовому додатку отримати інформацію про всі поїздки, а також доступ до роботи кліматичної системи електромобіля Leaf що перебував у Великобританії. А компанія BMW в січні 2015 року знайшла і усунула у своєму програмному забезпеченні уразливість, яка дозволяла хакерам відкрити замки на 2,2 млн. автомобілів. Однак самим гучним випадком є випадок віддаленого перехоплення управління на Jeep Cherokee. На щастя, відкриття також зробили експерти з кібербезпеки, а виробник оперативно випустив програмну «латку» для своїх машин.

У ФБР і NHTSA попередили, що найбільш уразливими місцями з точки зору інформаційної безпеки в даний час є бортові мультимедійно-розважальні системи з можливістю підключення смартфонів, планшетів та інших пристроїв за допомогою бездротового Wi-Fi, Bluetooth) або проводового з’єднання (USB). Також відзначена можливість злому керуючої електроніки автомобілів через пристрої, що підключаються до діагностичного порту машини.

Правоохоронці зазначили, що виробники автомобілів, а також програмного забезпечення до машин поступово підвищують рівень безпеки своїх систем, однак автовласникам все ж треба бути обережними. Для того щоб убезпечити себе від дій зловмисників з комп’ютерами представники ФБР і NHTSA рекомендують дотримувати наступні :

  • стежити, щоб на автомобілі була встановлена остання рекомендована виробником версія ПЗ;
  • бути обережними при виборі сторонніх додатків і устаткування і не використовувати програми, здатні змінювати код ПЗ автомобіля;
  • перевіряти, щоб сторонні люди або компанії не підключали незнайомі пристрою до діагностичного порту OBD-II автомобіля;
  • не надавати доступ до автомобіля стороннім особам, а також не передавати таким особам особисті смартфони, планшети та інші пристрої, синхронізовані з автомобілем.
Читайте також:   BMW виведе на ринок 12 електромобілів і 13 гібридів

У разі виникнення підозр у тому, що машина зазнала хакерської атаки, автовласників просять відразу ж звертатися до виробника. У США автомобілістам також рекомендують повідомляти про проблеми безпосередньо у ФБР і NHTSA.

Напишіть відгук