Ford першим в світі зробив екзоскелети стандартним оснащенням для робітників конвеєра

0
282

Співробітники – головна цінність Ford, і в компанії знайшли спосіб допомогти працівникам автозаводів, які відчувають найбільші фізичні навантаження та найбільш схильні до захворювань опорно-рухового апарату. Вперше в історії автовиробник офіційно зробив костюми-екзоскелети частиною оснащення працівників складальної лінії.

Високотехнологічні пристрої дозволяють з легкістю піднімати важкі предмети й маніпулювати ними. Вони забезпечують підтримку спині та плечам шляхом перенесення навантаження на стегна. Завдяки цьому значно знижується ймовірність отримати травму під час роботи.

«Робота на складальній лінії вимагає знаннь, умінь й пов’язана із значними фізичними навантаженнями. Екзоскелети виглядають як щось фантастичне, але вони дійсно допомагають знизити навантаження на наших працівників і полегшують виконання фізично складних операцій,» – сказав Дейл Вішнускі (Dale Wishnousky), віце-президент з виробництва європейського підрозділу Ford.

Що спонукало компанію до створення екзоскелетів

До 2020 року чверть всіх жителів Європи становитимуть люди віком від 60 років. Залишаючись ще досить активними у цьому віці, мало хто з людей може похвастатися відсутністю проблем із здоров’ям. Тому від використання екзоскелетів виграють в першу чергу працівники старшого віку, а також особи із захворюваннями опорно-рухового апарату та обмеженою рухливістю. Хвороби опорно-рухового апарату в Європі становлять 61% від усіх випадків захворювань, пов’язаних з роботою. Тільки в Німеччині через цю причину знижується виробництво чистої продукції на 16 мільярдів євро в рік.

Перші випробування екзоскелетів на заводі Ford

Хоча екзоскелети проходили випробування і на інших автомобільних підприємствах, завод Ford у Валенсії (Іспанія), в цехах якого виробляються Ford Galaxy, Ford Kuga, Ford Mondeo , Ford S-MAX і Ford Transit Connect став першим, де технологічна новинка офіційно стала частиною виробничого процесу.

Костюми виготовлені з легкого титану і вуглецевого волокна. Сьогодні використовується 9 екземплярів, які допомагають працівникам конвеєра піднімати, переміщати або переносити що-небудь вагою більше трьох кілограмів, коли робота вимагає виконувати ці операції в незручній позі. Костюми забезпечують захист і підтримку, знижують втому та можливість отримання травм, зменшують навантаження та напругу від повторюваних рухів, які з плином часу можуть завдати шкоди організму.

Читайте також:   В Україні з'явився автомобіль за 4 000 доларів

Під час розробки та перших випробувань екзоскелета менеджери з виробництва опитали близько 200 співробітників заводу, цікавлячись їхньою думкою про нову технологію, що зможе допомгти їм в роботі. За результатами опитувань були обрані 100 співробітників, які виграли б від впровадження екзоскелетів найбільше. Згодом вони тісно співпрацювали з дизайнерами пристроїв. Співробітники в костюмах працюють з важкими або незручними в роботі деталями – такими, як паливні баки. Проект виявився настільки успішним, що з квітня екзоскелетами екіпірують ще 20 співробітників.

Для Ford новий проект став частиною інвестицій компанії в розвиток «Індустрії 4.0» – цим терміном описується четверта промислова революція, що передбачає впровадження автоматизації, обмін даними і нові технології виробництва .

На сьогоднішній день фахівці з ергономіки Ford в Північній Америці залучені у виробничі процеси більш ніж 100 нових моделей. Завдяки використанню ергономічних технологій виробництва, Ford домігся не тільки зниження числа травм на виробництві на 70%, але й на 90% зменшив кількість ергономічних проблем – таких, як необхідність тягнутися за далеко розташованої деталлю або встановлювати її в важкодоступному місці.

Джерело: Автоцентр

Напишіть відгук