Ford відкрив електромобільні патенти для конкурентів

0
107

Компанія Ford взяла за приклад Tesla Motors, відкривши доступ до своїх патентів на електричні автомобілі та гібриди. Таким чином, американці намагаються надати додатковий імпульс розвитку цього екологічно чистого виду транспорту, але на відміну від «Тесли» представники американської великої трійки планують заробити додаткові кошти на продажу документації.

Ford планує продавати електромобільні патенти всім зацікавленим компаніям шляхом ліцензування технологій. Для цього у “блакитного овалу” мається створений в 2012 році фонд AutoHarvest, через який інші автовиробники отримали доступ до патентів на надувні ремені безпеки. Вартість документації на електричні технології американці поки не називають, обмежуючись заявою про те, що «деякі будуть коштувати сотні доларів, а інші – тисячі доларів».

На сьогоднішній день у розпорядженні Ford є більше 650 патентів і близько 1000 патентних заявок, пов’язаних з електромобілями і гібридами, причому 400 з них подані на розгляд патентного бюро в минулому році (20% від усіх заявок компанії). Цього року «фордівці» планують прискорити розробку електричних машин, для чого додатково наймуть 200 інженерів відповідної кваліфікації.

Серед патентів Ford, які потрапили під «розпродаж», доступні технології збільшення ємності та терміну експлуатації акумуляторів, а також напрацювання щодо підвищення ККД рекуперативних систем. Крім цього в засіках компанії є алгоритм аналізу стилю водіння людини, завдяки якому автомобіль може підказати власнику можливі способи економії палива в гібридах.

Незважаючи на весь галас навколо таких екологічних моделей як Chevrolet Volt і Nissan Leaf , американські водії поки не поспішають пересідати з бензинових і дизельних автомобілів на «зелені» машини. За інформацією видання Automotive News, в США альтернативні транспортні засоби займають лише 1.6% від продажів всіх автомобілів. Дві третини з них припадають на Toyota Prius .

Читайте також:   Українська команда перемогла в одній з номінацій електромобільного Марафону

Automotive News

Напишіть відгук