Ford запустив перший комерційний проект з безпілотниками

0
200

Ford оголошує про запуск першого комерційного проекту за участю автономних автомобілів. Безпілотні Ford будуть доставляти піцу та поштові відправлення жителям Майамі (штат Флорида, США). У цьому ж місті відкриється перший термінал для автономних автомобілів, де буде здійснюватися технічне обслуговування, ремонт і чистка безпілотників.

Безпілотні автомобілі як спроба розвантажити місцевий трафік

Майамі, згідно з недавнім глобальним дослідженням Inrix Global Traffic, займає 10-е місце в списку міст світу з найбільш завантаженими дорогами, і п’яте серед найбільш «пробкових» міст в США.

Автовласники в Майамі проводять в заторах в середньому 64 години на рік або майже 10% всього часу за кермом. При цьому місто активно намагається вирішити свої транспортні проблеми.

«Мер округу Майамі-Дейд Карлос Хіменес – прихильник інноваційних технологій і він всюди застосовує їх з метою підвищити якість життя жителів округу, – зазначив Шериф Маракбі (Sherif Marakby), віце-президент Ford по автономним та електрифікованим автомобілям. – Він добре обізнаний про найпередовіші ідеї у сфері транспорту, і вже зараз Майамі пропонує жителям найрізноманітніші способи пересування – від онлайн-таксі до електричок, автобусів і велошерінга. Мер розуміє, який потенціал укладений в автономних автомобілях і бачить, як вони можуть вбудуватися в транспортну систему міста та поліпшити її ».

Експеримент від Ford з безпілотниками у Майамі: подробиці

Щоб зрозуміти, як сприймуть жителі округу сервіс за участю автономних автомобілів, проект спочатку буде зосереджений на доставці товарів безпілотниками. Ця послуга буде реалізована спільно з партнерами Ford – світовим лідером з доставки піци Domino’s Pizza і сервісом доставки замовлень Postmates. Отриманий під час проекту досвід буде використаний для створення автономного автомобіля унікальної конструкції, який Ford планує випустити в 2021 році.

Читайте також:   На українсько-білоруському кордоні проведуть експеримент щодо прискорення контрольних процедур

В ході експерименту компанія має намір знайти відповіді на ряд питань, важливих для розвитку бізнесу за участю автономних автомобілів у подальшому, в тому числі, визначитися з оптимальною процедурою завантаження та вилучення товару, надати вагомі докази переваги користування таким сервісом для кінцевого клієнта. Зараз серед очевидних переваг «безпілотної» доставки: дотримання автономними автомобілями правил зупинки та паркування, а також економія грошей клієнтами за рахунок чайових, які підуть у минуле.

Перспективи розвитку ринку безпілотних автомобілів

Важливим аспектом бізнесу за участю автономних автомобілів є догляд за ними – ремонт, технічне обслуговування, мийка кузова та очищення салону. Для цих цілей компанія Ford створює в Майамі перший термінал для автономних автомобілів, що поєднує функції диспетчерської і станції технічного обслуговування. В майбутньому ремонт та обслуговування безпілотників Ford буде здійснюватися із залученням місцевих дилерів. Співпраця між терміналами для безпілотників і дилерськими підприємствами є необхідною умовою для ефективної організації роботи великих парків автономних автомобілів, впевнені в компанії.

Паралельно з цим буде тривати розробка самої технології автономного водіння в партнерстві з компанією Argo AI. Бізнес за участю автономних автомобілів вимагає не тільки детального знання місцевих законів в сфері транспорту, а й розуміння стилю водіння, властивого автомобілістам конкретного міста. Саме для цього автомобілі з штучним інтелектом від Argo вже намотують кілометри вулицями Майамі, створюючи детальну карту доріг і накопичуючи знання, які допоможуть їм у досконало пересуватися по місту. Тестування автомобілів Ford зі штучним інтелектом від Argo буде розширюватися з року в рік з додаванням нових автомобілів і збільшенням площі для випробуваннь.

Пілотний проект з доставки піци в партнерстві з Domino’s Pizza вже запущений, з березня цього року жителі міста зможуть замовляти доставку товарів і посилок безпілотниками через сервіс Postmates.

Читайте також:   130 років тому було запатентовано перший автомобіль

Джерело: Автоцентр

Напишіть відгук