Голландці готуються будувати автодороги з пляшок

0
246

Нідерландське Роттердам може стати першим містом з переробленими з пластикових пляшок дорогами. Новий проект міської влади дозволить зробити дороги «зеленими» і посприяє очищенню світового океану від «сміттєвих островів».

Однією з головних екологічних проблем сучасності стали так звані « сміттєві острови », які утворюються в результаті перенесення величезних мас пластику та інших відходів у вири океанічних течій. Однак фахівці нідерландської компанії VolkerWessels знайшли корисне застосування викинутого пластику – пляшки та інші предмети пропонується переробляти в особливий вид дорожнього покриття, пише Guardian.

Розробники стверджують, що подібні дороги витримують перепади температур від -40 до +80 ° С, краще переносять динамічні навантаження, а також служать в 3 рази довше традиційних асфальтобетонних доріг. Крім того технологія дозволяє знизити викиди СО2 в атмосферу, оскільки асфальт, за словами вчених, відповідальний за 2% всіх викидів вуглекислого газу від транспортної інфраструктури.

Пластикові дороги планується робити секціями з порожнистих конструкцій. Це дозволить спростити прокладку кабелів, трубопроводів та інших міських комунікацій. Крім того, секції можна робити на віддалі від місця робіт і перевозити їх без особливих витрат на логістику завдяки відносно низькій масі.

Влада Роттердама дали попередню згоду на проведення експерименту з будівництвом першої інноваційної дороги. За словами представників департаменту інфраструктури міськради, прототип дороги з вторсировини може бути побудований в спеціальній «вуличної лабораторії» під відкритим небом протягом трьох років. У разі успішних випробувань, голландці впровадять технологію в звичайне дорожнє будівництво. Про вартість проекту не повідомляється.

Читайте також:   Що не слід робити з «двірниками» взимку

Напишіть відгук