Гроші автомобілістів пішли на неправильний ремонт доріг

0
159

Австрійські фахівці, які нинішнім літом інспектували автодороги Київської області, прийшли до висновку, що всі вони відремонтовані неправильно.

В Україні ремонту потребує понад 50 тис. км автодоріг. Безпосередньо на ці цілі «Укравтодор» витратить в 2015 році всього 3 млрд. грн., А левова частина – 17 млрд. грн. піде на погашення кредитів. Але навіть ті мізерні кошти, які йдуть на відновлення дорожнього покриття, витрачаються неправильно. Про це заявила австрійська експертна група, яка перевіряла якості автодоріг Київської області влітку цього року. На її думку, більша їх частина відремонтована не так як треба – замість капітального ремонту проводиться латання дірок.

Австрійський експерт по автодорогах Джеймс Метьюс зазначив:

«Необхідно удосконалити нормативну базу в Україні, щоб чітко було видно процедури відбору методів ремонту і матеріалів».

Як заявив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, потрібно створити цільовий фонд, в який будуть надходити від акцизного збору за імпортоване паливо – і вони будуть направлятися на автодоріг. Цікаво, що подібний фонд в Україні вже існує. Кожен автомобіліст, купуючи бензин або дизпаливо, платить 1 грн. з літра в дорожній фонд. У 2014 році, незважаючи на падіння обсягів реалізації палива в Україні на 17%, бензину та дізтоліва було продано 8450000. Тонн. З них на доріг пішло 8450000000. Грн. У 2016 році уряд планує зібрати в новий фонд близько 40 млрд. Грн. На доріг в Україні потрібно 100 млрд.

На думку фахівців, дійсно якісні автошляхи в Україні можна побудувати тільки із залученням приватного інвестора. Останньому повинні бути створені всі необхідні умови, в тому числі і з боку держави, для створення мережі концесійних доріг. Як показує досвід сусідніх країн – Угорщини, Чехії та Словаччини, платна не завжди себе може окупити, тому держава повинна компенсувати інвестору відсутні кошти. Перший в Україні проект концесійної автодороги Львів – Краковець просувається не так швидко як хотілося: в січня 2016 року будуть оголошені переможці конкурсу на її будівництво.

Читайте також:   Затримано на гарячому заступника начальника Центру N7 МРЕВ

Автор: Юрій Гоголів

Напишіть відгук