Halo Project – унікальний прототип автономного позашляховика

0
66
HALO Project - autonomous car at CAVS (photo by Beth Wynn / © Mississippi State University)

Позашляховики – досить важливий сегмент сучасної автомобільної індустрії, що швидко розвивається і так чи інакше стосується безлічі категорій автолюбителів. У той час як одні компанії намагаються створити багатофункціональні позашляховики для будь-якого типу ландшафту,  інші прагнуть також зробити їх автономними та розумними. До таких компаній можна зарахувати команду талановитих автомобільних інженерів з Центру Сучасних транспортних систем при Університеті Міссісіпі, які під час автомобільної виставки SEMA представили своє нове творіння, основою якого стала автомобільна модель Subaru Forester.

Сама модель являє собою досить популярний позашляховик від Subaru з потужним кузовом і міцним бампером, вагомою підвіскою і всім необхідним набором для ефективних поїздок поза дорогами. Названий Halo Project проект американських інженерів зосереджується навколо використання чотирьох незалежних електродвигунів, які замінили собою стандартний двигун моделі Forester – вони підключаються не тільки один до одного, але також до окремої системи підвіски й кермової осі, які в свою чергу знаходяться під контролем спеціально розробленого штучного інтелекту.

Якщо точніше, то ШІ на поточній стадії ще не готовий – фахівці поки обходяться найпростішими алгоритмами керування. Крім того відомо, що в основі нової системи автономного управління у Halo Project лежить використання системи LiDAR. Таким чином, новий розумний позашляховик електричного типу зможе самостійно складати подібні 3D-карти на основі пройденої відстані.

Це стає дійсно багатообіцяючою системою для автономного керування електро-позашляховиком – тим більше таким великим і багатофункціональним, як Subaru Forester. Варто відзначити той факт, що фахівці з Міссісіпі продовжують працювати над поліпшенням свого творіння й незабаром представлять більш досконалу його форму, в яку додадуть не тільки нові алгоритми штучного інтелекту, але також деякі механічні сюрпризи.

Читайте також:   Toyota і SoftBank будуть випускати безпілотні авто

Джерело

Напишіть відгук