Хто заплатить за розбитий автопарк поліції

0
577
ДТП за участі авто патрульної поліції в Україні

Департамент патрульної поліції активно подає позови до патрульних про стягнення вартості ремонту розбитих Toyota Prius. Опустивши причини та наслідки, можна сказати, що, звичайно, Prius бити недобре, але керівництво Департаменту та Нацполіціі вирішило цю проблему черговим вкладанням грошей не в тому напрямку.

Замість страхових механізмів та усунення причин вирішили карати патрульних копійкою. І добре б, якби на це були законні підстави, а так подають безпідставні позови до патрульних з зарплатою в 10 тис. грн на суми в 400-500 тисяч. Забувши при цьому, що патрульний, як і будь-який працівник з обмеженою відповідальністю, може відшкодувати шкоду тільки в рамках своєї місячної зарплати. Найгірше, що суди першої інстанції, ведені соціальним запитом і держзамовленням «покарати всіх селф-копів», ведуться на позицію Департаменту і у 90% випадків стягують всю вартість Toyota Prius або його ремонту.

Однак є адекватна практика в апеляційній інстанції, яка скасовує рішення судів першої інстанції і відмовляє у стягненні всієї суми ремонту … тільки одна місячна зарплата!

Питання до Зозулі та Кройтора: скільки ще бюджетних грошей ви будете вкладати в судові збори на те що б плювати на закон і на своїх підлеглих, коли у вас стоїть без діла новий автопарк (бо немає грошей зареєструвати машини)?

А громадянам хочу сказати: подумайте, адже робота в патрулі – це кожен день ризик. І якщо кожен патрульний знатиме, будь що – з нього будуть за цей Пріус «лям» стягувати – він не те що за 5 хвилин, взагалі до Вас не поїде.

Руслан Білицький, адвокат

Джерело

Читайте також:   В яких областях України зареєстровано найбільше електрокарів

Напишіть відгук