Інформацію про власників машин видаватимуть безкоштовно і за гроші

0
467

МВС підготувало порядок надання інформації з єдиного реєстру власників транспортних засобів. Дізнатися про зареєстровані транспортні засоби та їх власників можна буде через запит в паперовій формі або на сайті МВС. При цьому деякі відомості планується видавати тільки за гроші.
Інформацію про власників машин видаватимуть безкоштовно і за гроші
Як ми вже повідомляли раніше, в липні Верховна Рада прийняла антикорупційний закон, що відкриває до бази власників транспортних засобів. Передбачається, що так можна буде «вивести на чисту воду» чиновників з невідповідними зарплатам автомобілями. Система повинна була заробити ще на початку жовтня, проте зробити це вчасно правоохоронцям не вдалося. Опублікований на сайті ДАІ проект постанови Кабміну має впорядкувати процес видачі відповідної інформації.

У документі зазначено, що отримати виписку з бази даних може будь-яка фізична або юридична особа. При цьому видача інформації про марку, модель транспортного засобу, рік її випуску, обсязі двигуна і датою державної реєстрації, у разі подання запиту повинна бути безкоштовною. Більш докладні дані передбачається надавати за гроші. Довідка в паперовій формі коштуватиме 60 грн 90 коп, в електронній – 45 грн. 68 коп.

Подати заявку на надання інформації про власника транспортного засобу зможуть тільки ідентифіковані громадяни, незалежно від місця реєстрації. У разі «паперового» запиту в уполномоченномий орган МВС необхідно надати документ, що засвідчує особу. Якщо запит відправити поштою, підпис заявника необхідно завірити нотаріально.

У запиті необхідно буде вказати як мінімум один з наступних критеріїв:

1. Щодо транспортних засобів юрособи:

повне найменування юридичної особи:
ідентифікаційний номер юрособи в Єдиному реєстрі підприємств та організації (код ЄДРПОУ)
2. Про транспортних кошти фізичних осіб:

Читайте також:   У Київраді ухвалили додаткове освітлення пішохідних переходів

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника і дата його народження;
ідентифікаційний код платника податків або серія та номер паспорта власника (для тих осіб, які з релігійних причин відмовилися від ідентифікаційного коду)
3. Про транспортному засобі:

ідентифікаційний номер запитуваної ТЗ;
марка, модель ТЗ, об’єм двигуна і тип палива
Заявки, подані через сайт МВС (на даний момент така послуга ще не надається), також планується оформляти тільки для ідентифікованих користувачів. У даному випадку можна буде скористатися електронним підписом або банківською системою електронної ідентифікації Bank ID.

Також уточнюється, що в разі подання запиту на отримання витягу з Єдиного реєстру МВС, заявник погоджується на розкриття даних про запит для власника транспортного засобу. Таким чином, автовласник зможе дізнатися, хто, коли і яку інформацію запрошував про нього в МВС.

Напишіть відгук